Wzmacniacz - duza poprawa jakosci dzwieku?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Mam w swoim autku radioodtwarzacz CD Philips RC610 (niby 4x45W, czego nie da
sie odczuc). Pytanie jak w temacie, czy warto instalowac wzmacniacz do takiego
sprzetu? W radyjku jest wyjscie na wzmacniacz (2x chinche). Docelowo chcialbym
obslugiwac tylko tylne glosniki o srednicy 16cm (firmy Fenner, bodajze...), bo
z przodu mieszcza sie malutkie (10 lub 13 cm) glosniki, a nie chce sie bawic w
nowe zabudowanie drzwi, itp.
Chociaz osobiscie wolalbym budowac scene dzwiekowa z przodu jednak powyzszy
powod mnie blokuje
Aaa i chcialbym to zrobic tanim kosztem... Czy jest wogole sens kupowac
wzmacniacz do 200zl, np. firmy Boschmann (zwrocilem na nie uwage na allegro)?
Czy takie tanie wzmacniacze sa kiepskie, ze i tak nie odczuje zadnej poprawy?

Nie zalezy mi na zadnym lupaniu, mocnych basach itp. Chce miec ladny, czysty
dzwiek, ktorego moglbym w miare glosno sluchac, a nie tak jak teraz przy
glosniejszym sluchaniu glosniki charcza...

I juz ostatnie pytanko: czy jest sens kupowac jakies nowe, male glosniki do
drzwi przednich? Czy poprostu male glosniki to kiepskie granie i juz.

Pozdrawiam

Adam
  
 
"Nie zalezy mi na zadnym lupaniu, mocnych basach itp. Chce miec ladny, czysty
dzwiek, ktorego moglbym w miare glosno sluchac, a nie tak jak teraz przy
glosniejszym sluchaniu glosniki charcza..."


1. Ze wzmacniaczy firmy boschman lub first itp. nie uzyskasz ładnego ani czystego dżwięku. Twoje radio ma 4x45W mocy maksymalnej ,która to pojawia sie może raz w tygodniu
Na poważnie to w rms ma ok 15-18W.

I teraz zależy jakie masz te głośniki 16 centymetrowe(podstawowe dane) i jak je masz zamontowane, czy masz wygłuszone drzwi?
Charczeć mogą z wielu powodów.

2.Dokupienie wzmacniacza zawsze jest plusem ,ponieważ jeżeli głośniki ,które posiadasz mają dużą moc a mała skuteczność to będą napewno lepiej kontrolowane .
( wzmacniacz w radyjku ma mała moc i to może być powodem charczenia ,gdyż nie wyrabia z mocą i przy przesterowaniu bardzo mocno zniekształaca sygnał co powoduje charczenie w głosnikach!





"I juz ostatnie pytanko: czy jest sens kupowac jakies nowe, male glosniki do
drzwi przednich? Czy poprostu male glosniki to kiepskie granie i juz."

Małe głosniki faktycznie nie są za dobrym rozwiązaniem, ale nie oznacza to , że małe grają gorzej od wiekszych. Wszystko zależy co kto rozumie pod pojęciem ładne granie.
Napisałes że zależy ci na scenie , jeśli tak to jednak proponuje rozważyć opcje "grzebania w przednich drzwiach" a tylne 16 poprostu sobie odpuścić.


  
 
Witam.
Mysle ze wzmacniacz jest niezbedny zeby moowic o czymkolwiek. Według mnie nie ma z radia nawet 15W RMS, ale nie bede sie kloocil.
Moze jednak chociaz MacAudio zamiast Boschmana. Drzwi nie wygluszalbym przed rozpoczeciem "zabawy w muze" na dobre. A jezeli maja byc małe koszty to mysle ze nie ma co rozmawiec o zadnych scenach bo mylimy pojecia...
  
 
Jako ze nie jestem zorientowany w jakosci wzmacniaczy oferowanych przez roznych producentow, czekalem na tak cenna uwage odnosnie boschmanna jeszcze bym poprosil o polecenie wzmacniacza 4 kanalowego w kwocie do 400zl (jesli nic dobrego w tej cenie sie nie kupi to koncze koncepcje dokupywania wzmacniacza ).

Co do glosnikow, jakie posiadam to jak tylko wroce do domku to sprawdze i podam ich parametry. Zamontowane sa one w tylnej polce (auto to sedan, wiec nie jest ona duza), nie sa niczym zabudowany - caly bagaznik to ich "zabudowa". W przednich drzwiach mam glosniki producenta auta (rozmiar 10 lub 13cm - rowniez musze sprawdzic), oczywiscie drzwi nie sa niczym wygluszone. Jesli chodzi o charczenie tylnych glosnikow to do pewnego momentu jest ok - i to nawet do momentu wystarczajacej na codzien glosnosci jest ok, graja czysto. Ale czasem posluchalbym jeszcze glosniej i wtedy juz radyjko nie wyrabia - zreszta widac ze mu chyba pradu brakuje, bo przy basach lekko przygasa jego podswietlanie. Dlatego tez tą moją koncepcją byl montaz wzmacniacza aby to on "zajal sie" dzwiekiem zeby mi nic nie przygasalo. Fader mam ustwiony w 80% na tyl bo gdy ustawie po rowno to dopiero jest nieciekawie - roznica jakosci glosnikow jest slyszalna - przod zaczyna znacznie wczesniej charczec (tj. przy nizszej glosnosci niz dzieje sie to z tylnymi glosnikami), wiec w efekcie nie slysze praktycznie basu, tylko domyslacie sie co... . Zreszta po ustwieniu fadero tuylko na przednie glosniki wyraznie slychac ze sa slabsze od tylnych - jakosc dzwieku, zakres przenoszonych czestotliwosci.

"Małe głosniki faktycznie nie są za dobrym rozwiązaniem, ale nie oznacza to , że małe grają gorzej od wiekszych. Wszystko zależy co kto rozumie pod pojęciem ładne granie."

Mimo wszystko nie chce sie bawic w nowa zabudowe drzwi przednich. Jezeli znasz marke i model malych glosnikow (10 lub 13cm), ktore graja ladnie i czysto to poprosze o te informacje. Teraz pojecie ladnego grania.... Dzwiek nie znieksztalcony do pewnego poziomu glosnosci - wyzszego niz obecnie, jednak zdaje sobie sprawe ze niewiele to Tobie mowi, bo nie slyszales jak to gra. Wiec pewnie ciezko bedzie doradzic. Nie jestem audiofilem, napewno mam duuzo nizsze wymagania od specow od car audio. Ale moza sa jakies sprawdzone, dobre gosniki (male).

Pozdrawiam
  
 
Nie kupuj boszmanów. Rozejrzyj sie za wzmacniaczami sprawdzonych firm np. Axton,signat,alpine,blaupunkt,RTO.
Myśle ,że taki sprzęt spokojnie spełni twoje oczekiwania

Co do głośników to nie wiem. Napewno warto było by wymienić te orginalne Na jakiś markowy system odseparowany.
Np.
klik
klik

Podałem Ci tylko przykłady takich jakby universalnych i sprawdzonych zestawów z allegro. Praktycznie możesz odwiedzić jakiś salon car-audio i wybrać coś co odpowiada twoim gustom.

Polecam Ci przewertować starsze wątki na temat wygłuszania drzwi.Fakt jest troche roboty ale sądze ,że gra jest warta świeczki.I wcale nie trzeba ciąć tapicerki itp. wystarczy podstawowe wyłożenie matami.
  
 
Dzieki serdeczne za pomoc.
Sprawdzilem parametry moich tylnych glosnikow:
Fenner SPV-B16 z tweeterami neodimio (?), impedancja 4 ohm, 50 - 20000 hz, 100W music power -- takie parametry odczytalem z glosnikow.
Sa one cos warte? Przy podlaczeniu wzmacniacza zagraja lepiej czy nalezy wraz ze wzmacniaczem je takze wymienic?

Ajj drogie te male glosniczki do drzwi ale pomyslimy, pomyslimy.

Gdyby byl sens instalacji wzmacniacza, to jak go podlaczyc? Tylko tylne glosniki do wzmacniacza, a przednie (przypuscmy ktores z podanych przez Ciebie) do radia, czy takze do wzmacniacza. I jesli to nie problem moglbys podac jakies przykladowe dobre modele wzmacniaczy, wczesniej wymienionych firm?

Serdeczne dzieki za pomoc

Pozdrawiam
  
 
Wzmacniacze:
Blaupunkt
RTO
SIGNAT
Phase Linear


Szczerze mówiąc to dołożenie wzmacniacza pozwoli lepiej kontrolować te głosniki , ale poprawy jakości dzwięku to sie nie spodziewaj. Jeżeli masz zamiar zbudować w swoim samochodzie poprawnie grający system audio. To na ogół taki podstawowy system wygląda tak:
Z przodu system dwudroży odseparowany+subwoofer w bagażniku.

Z tyłu nie wstawia sie żadnych głośników gdyz psują scene. Inaczej sprawa wygląda jak chcemy aby pasażerowie cos ślyszeli ale to jest inna sprawa no i zawsze można faderem to naprawić

  
 
Witam
Też jeżdzę Hyundai'em Accentem (3-drzwiowy z 1996r.) i mam zamiar zrobic w nim dobre nagłośnienie. Czytam różne opinie ludzi bo chce je wykonanć profesjonalnie, oczywiście proporcjonalnie do mojego budżetu. Czy coś juz robiłeś AdasG w swoim samochodzie? Może znasz kogoś kto ma Accenta i zbudował nagłośnienie. Bo ja jestem początkujący w tych tematach, nawet nie wiem od czego zacząć? Od wygłuszenia? Wszystkie porady mile widziane.

Pozdrawiam