Nowy serwer ze strona klubowa. - Strona 14

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie wiem czy dostałes płytki ze starymi wersjami stron. Tam jest mnóstwo zdjęć aut kluubowych do wykorzystania
  
 
Może paweł 66 udostepni Ci fotki swojej Lady.

DEx
  
 
Humel dostał płytki ze wszelkimi materiałami, jakie miałem w swoich zasobach. spoty, zloty, filmy...
Sporo materiału powinno być na serwerze strony i na ftp.
dane do ftp.:
ftp.ladaklubpolska.cjb.net
login: lada
hasło: lada

hasła do serwera strony ma Humel.
  
 
Witam,
juz po sesji wiec zamieszczam przykladowy layout do oceny. Fotki przeslal mi tylko Góral, mialem wykorzystac te 110, ale nie moglem usunac tych drzew z szyb Wykorzystalem samare chyba bastka. Jesli uwazacie ze lepsza bylaby np. 2107 to poprosze o podobne zdjecie. Chyba ze caly layout niezbyt pasuje, lub jest za malo przejrzysty, przekolorowany, itp, itd, etc to mowcie. Szczegoly jeszcze do dopracowania, sugestie i uwagi mile widziane.
  
 
Nooo - to mi siębardziej podoba - łada bastak ze slalomu na węgrzech????ale nie wazne- jesli możesz - napisz priva do Konrada( konrii) ona cała zawartośc naszej starej strony i jest tam naprawde dużo fajnych materiałów, ktore chyba nie powinny zniknąć ze strony
  
 
jak dla mnei to super stonowana , i wyglada przejrzyscie
  
 
dla mnie bomba.

bierz materiały od Konrada i od Humela. temu drugiemu wysłałem wszystko co miałem.
  
 
To ciesze sie ze sie podoba. Humel chyba forum ostatnio nie odwiedza, wiec sprobuje zadzwonic na weekendzie. Co do materialow, to mysle ze znajda sie chetni do uzupelniania? Jesli naprawde jest tego duzo, to w pare osob poszloby duzo szybciej Do konca pazdziernika, mam nadzieje, bedize mozna juz zobaczyc to w necie.
  
 
Super.

DEx
  
 
Ja z jeszcze jednym zapytaniem - jakie opcje ma posiadac stronka? Tzn raczej na pewno artykuly i galerie. Newsy? Cos jeszcze? Bez rejestrowania uzytkownikow, logowania, sond, ankiet, glosowan, komentarzy i innych podobnych wynalazkow? Moze cos sie powinno znalezc "specjalnego"? Napiszcie prosze, szybciej mi pojdzie
  
 
Po zalogowaniu powinna być dostępna literatura, czyli książki w pdfie oraz katalogi, oraz dowland w postaci filmów ze zlotów. Ponadto powinny być linki do innych stron o Ladzie oraz klubów Lad.

DEx
  
 
Cytat:
Ja z jeszcze jednym zapytaniem - jakie opcje ma posiadac stronka?



Dex dobrze prawi.
  
 
hm a czemu materialy do sciagniecia nie moga byc po prostu na serwerze , po co ladowac to na strone , az taks ie nei znam , ale wydaje mi sie ze takie rozwiazanie spowolni strone ?!
  
 
Nie spowolni, wszystkie pliki beda nadal na serwerze, z poziomu strony bedzie tylko cos w rodzaju linka prowadzacego do pliku
  
 
a no tak , o tym nie pomyslslem
  
 
Ja uwazam ze nie powinno byc ograniczen, logowan i hasel.
Niech bedzie wszystko dostepne, z kazdego poziomu- mam na mysli np. sytuacje w ktorych laczac sie poprzez telefon z www, nie mam mozliwosci zalogowania sie(jakis apletow brakuje itp)
Poza tym, nie bedzie problemow z haslami -

Poki co bylo cos takiego i wszyscy psioczyli ze nie dziala dobrze.
  
 
Flesz, póki co to strona nie działa dobrze...
a poza tym niektóre rzeczy muszą być w strefie wyłącznie dla klubowiczów. rozliczenia, niektóre skany itd.
ale to oczywiście sprawa do dyskusji i ustaleń.
  
 
tylko najbardziej uciazliwa sprawa zwiazana z logowaniem uzytkownikow bedzie koniecznosc zakladania nowych kont przez np klubowiczow. Jestem na 100% przekonany ze motonews.pl nie udostepni kawalka bazy danych z loginami i hashami hasel obecnych uzytkownikow, zeby moc przeniesc dane na strone. zreszta i tak kolejny uzytkownik forum musialby rejestrowac sie tez na stronie. a rejestracja na obydwu serwisach jednoczesnie raczej wychodzi z gry. to mowie odnosnie wygody. no ale ze wszystkim mozna sobie jakos poradzic. na pewno gorzej niz jest nie bedzie
do konca pazdziernika na pewno tego nie skoncze, przez tydzien bede poza zasiegiem swojego komputera.
  
 
Cytat:
Jestem na 100% przekonany ze motonews.pl nie udostepni kawalka bazy danych z loginami i hashami hasel obecnych uzytkownikow, zeby moc przeniesc dane na strone.



udostępni.
jeśli będziesz potrzebował bazę danych, skontaktuj się z moderatorem naszego forum. najczęsciej osiągalnym jest Arii lub Krycho
  
 
Bedzie sie trzeba zastanowic jak to zorganizowac, ten fragment bazy bede mogl wykorzystac co najyzej do przeniesienia obecnych uzytkownikow forum lady. ale jesli to logowanie na stronce ma byc dostepne tylko dla klubowiczow, to moze po prostu po przyjeciu uzytkownika do klubu utworzy mu konto. jesli klubowiczow nie przybywa duzo, to chyba to byloby najprostsze rozwiazanie, bez kombinowania.

ale teraz sprawa podzialu - raczej glowna tresc serwisu beda tworzyc artykuly, jedne dotyczace poszczegolnych modeli, niektore ogolne. Pomysly na podzial:
1. kategorie dla np. 2103, 2108, 2110 itd i w nich odpowiednio te same kategorie, np. silnik, wnetrze, tuning itp, chyba ze materialow nie bedzie duzo to sie nie oplaca jeszcze dzielic.
2. W druga strone, kategorie np. silnik, wnetrze, tuning itp, a w nich podzialy na poszczegolne modele.
W obydwu propozycjach rozwazam mozliwosc przyporzadkowania jednego arta do kilku kategorii (gdy temat jest wspolny np. dla roznych modeli).

ja obstawiam rozwiazanie 1, bez podzialu wewnatrz kategorii glownych (domyslam sie ze nie bedzie az tylu materialow).

Lub czekam na inne propozycje, moze jest lepsza na ktora jeszcze nie wpadlem