Pytanie? jak podlaczyc dwa subwoofery pod jeden kanal ......

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kłaniam sie
mam pytanie poniewaz chcialbym podlaczyc pod jeden kanal monobloka dwa subwoofery? na jakiej zasadzie to zrobic? czu jest to szkodliwe dla sprzetu? czy ma to jakies wady? intereseuje mnie rowniez sposob podlaczenie np. wzmacniacza z subwooferem w impedenacji 2 ohmowej? bo wowczas moc jest znacznie wyzsza bo wzmacniacz i subwoofer w 2 ohmah jest duzo mocniejszy. jak zachwouje sie sprzet na takim sposobie polaczenia? pozdrawiam i prosze o pomoc
  
 
witam!
Skoro wspomniany przez Ciebie piecyk to monoblok to nie ma problemu z podłączeniem dwóch głosników pod jeden kanał, wzmak napewno jest stabilny przy pracy w trybie 2-omowym. Subwoofwrki podłączasz "równolegle" czyli plusik od wzmaka do plusika w jednym głosniczku i z tego samego głosniczka do plusika w drugim głosniczku, tak samo postepujesz z minusikiem - i juz sie cieszysz konfiguracja 2omową ( to w przypadku gdy twoje głośniki to jednocewkowce).

Zakładam że posiadasz kondensator, bo monobloki to zazwyczaj dosyc prądożerne stworzenia...

Jak chcesz dokładne schematy dla 2,3 głośników dwucewkowych to daj maila albo poszukaj na oficjalnej stronie RockForda - jest tam kupa przydatnych rzeczy.

Pozdro.
  
 
moj meil to dr600@wp.pl a jakos dzwieku bedzie taka sama jak przy podlaczeniu jednego subwoofera? nie jest to szkodliwe dla glosnika czy wzmacniacza? wtakim podlaczeniu wzmacniacz bedzie wyprowadzal moc np.jak jest dla 4ohma 787 watt w rms a dla 2ohma 1114 watt? to bedzie wyprowadzak 1114 watt? tak?i podobnie z glosnikami? ja naprawde jestem laikiem a mam okazje sprowadzic naprawde dobry sprzet z usa za rewelacyjne pieniadz tylko musze sobie go zkonfigurowac i stad moje pytanie