Brak kierunkowskazów - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2005-05-17 14:55:22, SCHIL pisze:
No to jak jest z tymi migaczami


Przecież napisałem

Cytat:
Momiku, co się tyczy zas usterki Kolegi oleusa-4, to opisu jest tyle ile Jacek_s odpowiedział. Jedyna rada na to jest taka, aby wziąć do ręki miernik, klucze płaskie 8mm lub 10mm (do rozkręcania śrub podłączenia masy), płaskoszczypy do wymiany uszkodzonych konektorków oraz taśmę izolacyjną i szukać tego jednego uszkodzonego połączenia.

Można też usiąść do schematu elektrycznego Poloneza i spróbować złożyć poza samochodem układ, który pozwoli sprawdzić, czy to właśnie przerywacz jest uszkodzony (raptem dwie żarówki 21W, ze dwie, albo trzy żarówki 5W które pełniłyby rolę kontrolek, trochę przewodów, izolacja, cyna, lutownica, godzina roboty i układ sprawdzony), tylko jedno pytanie: komu by się chciało coś takiego robić?




[ wiadomość edytowana przez: robreg dnia 2005-05-17 15:39:03 ]
 
 
Ja bym posprawdzał masy na dzień dobry. czy jeszcze sa jakieś objawy oprócz kontrolki ssania?

robreg - popieram cie w kwesti ortografii. I dodam jeszcze - dbałosć o język ojczysty świadczy nie tylko o naszym podejsciu do wykształcenia, a takze o podejsciu do bycia Polakiem.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
ortografia świadczy również o tym czy jesteśmy ludźmi na poziomie bo mówi czy czytamy gazety i książki czy siedzimy tylko przed komputerem i napierdalamy w gierki. Co więcej, irytuje mnie linia obrony osób, które powołują się na jakieś dysleksje, dysgrafie, dysmózgie i inne rzeczy. Nic mnie to nie obchodzi, nie mam zamiaru zostać wtórnym analfabetą z powodu jakiegoś lenia, któremu nie chce się poprawnie pisać. Jak nie umiesz pisać to wklejaj do Worda!
  
 
Proponuję zmienić temat na brak ortografii . Macie rację to coraz bardziej jest zauważalne. Sam sie na tym łapię, z lenistwa klikania wszystkimi klawiszami
  
 
wiecie co panowie moje posty może też niegrzeszą zasadami ortografi i interpunkcji ale do jasnej cholery czy to nie jest przesada co robicie zamiast robic kolejnej krucjaty niczym komisja śledcza odpowiedźcie człowiekowi w jakimkolwiek tonie ale w temacie bo nazywanie matolami debilami i innymi epitatemi ludzi o moze innym rozumieniu swiata moze o innym poczucia gustu liiterackieog czy nawet glupszych od was w teb sposób nie świadczy o niczym więcej jak o tym że ostatnio to forum powoli odbiega od sedna jakim jest wymiana informacji i zrzeszania ludzi o podobnych zainteresowaniach (tak mnie sie przynajmniej wydaje a raczej wydawało) a prowadzi do szukania swego rodzaju (przez starszych forumowiczów) punktu doczepienia sie do przysłowiowego "byle gówna" a swoją drogą jak jesteście tacy światli i wykształceni to pominięcie i zrozumienie tekstu ponad błędami nie powinno być specjalnym problemem
reasumując o co wam w morde chodzi
ps tak jak napisal robreg weź spradź przerywacz poza samochodem i bedziesz miał jasność
  
 
jeszcze jedno ja jestem dysgrafuiekiem pisze szybciej na kompie niz odrecznie pisze brzydko to tez lenistwo pewnie co szczegolnie ze cala podstawowke przepisywalemn zeszyty bo moi nauczyciele stwierdzali ze tez to moje lenistwo i mowili ze mnie z tego wylceczą
ps. celowo pisze bez zmiekczen co by was podkurzyc intelektualisci
  
 
A nie zdarza Ci sie czasami zastanawiać nad tym jak pisze się pewne rzeczy? Ja kiedyś pisałem bez zastanowienia a teraz coraz cześciej mam wątpliwości. Dam Ci przykład:

watek z f&f

Powiem Ci, że po przeczytaniu tego postu długo myślałem nad tym czy nie zrobiłem błędu. Wyobrażasz sobie zgłupieć przy słowie "pokaż"? Kiedyś dla mnie nie do pomyślenia, ale teraz zacząłem korzystać z netu i odwiedzać światłe fora a szczególnie f&f no i są efekty. Niedługo sam zacznę takie błędy sadzić, że głowa mała. A to dlatego, że pisownię wyrazów zapamiętuje się wzrokowo. Czytając takie rzeczy sam zaczynasz robić błędy. Tu się nikt nie czepia, kilku ludzi chce nadal pisać poprawnie wbrew całym masom leniuchów, którym nie chce się wrzucić czegoś do Worda przed wysłaniem. Ja odkąd jestem na forum, to jest od ponad 500 dni, zanim wyślę post czytam go około 3 razy. Gdy po wysłaniu postu zobaczę literówkę to edytuję nawet kilka razy pod rząd. Więc to, że komuś nie chce się przeczytać tytułu wątku (!) przed jego utworzeniem czy treści postu przed jego wysłaniem wkurwia mnie niemożebnie. Dopóki nasze forum nie będzie brało udziału w akcji BYKOM-STOP nie ma się co dziwić, że niektórzy userzy będą otwarcie zwracali innym uwagę.
  
 
No Panowie to juz wykracza poza dobre maniery, nie każdy jest "Miodkiem" .Szanujmy nasz język, ale miejmy wyrozumiałość dla innych.Migacze dalej niedziałaja, albo działa niedziała
  
 
Cytat:
2005-05-17 22:10:30, iquest pisze:
No Panowie to juz wykracza poza dobre maniery, nie każdy jest "Miodkiem" .Szanujmy nasz język, ale miejmy wyrozumiałość dla innych.Migacze dalej niedziałaja, albo działa niedziała



Co Ci wykroczyło poza dobre maniery? Pokaż mi miejsce, w którym nasza krótka dyskusja wykroczyła poza dobre maniery. A może piszesz dla samego pisania?
  
 
Cytat:
2005-05-17 22:14:38, Wilu pisze:
Co Ci wykroczyło poza dobre maniery? Pokaż mi miejsce, w którym nasza krótka dyskusja wykroczyła poza dobre maniery. A może piszesz dla samego pisania?


Nic mnie nie wkurzyło . Ale temat jest inny wiec chyba moge przedstawic swoje zdanie Zawsze w dobrej wierze, nie pisze zeby pisac, to nie BP partner. Po co wielkie słowa, najpierw popatrz wokol siebie
  
 
ale jak przedstawiasz zdanie to daj dowody a nie samą tezę
  
 
Przepraszam cie ale wymuszasz dyskusje na temat nic nie majacy wspolnego z technika no po co. Naprawde niczego nieszukam i sie nie czepiam, wiek zobowiazuje. Prosze o zakonczenie tematu lub jak kto woli o dalsza dyskusje o niczym
  
 
Heloł!

Panowie, wybaczcie OT na forum technicznym, ale pozwolę sobie wtrącić parę słów. Nie ukrywam że mnie też rażą błędy ortograficzne w postach na forum czy w mailach które otrzymuję. Nie odzywałem się, dopóki na nasze forum nie zawitał koleś, który w stopce umieścił wpis: "Nie odpowiadam za moje błędy ortograficzne, to nie moja wina". Zapytałem go: "A czyja ?" czym rozpętałem niezłą burzę. Wkurza mnie takie podejście do sprawy, jeszcze trochę a ktoś wpisze sobie w stopkę "Nie odpowiadam za moje chamskie zachowanie, bo jestem chamem, ale to nie moja wina" i zacznie bluzgać na wszystkich dookoła. Jeśli ktoś nie zna zasad ortografii, niech korzysta ze słownika. Jeśli nie chce mu się/nie umie/nie ma czasu - niech nie pisze wcale na forum. Tłumaczenie się dysleksją/dysgrafią lub czym innym na forum internetowym, kiedy w necie dostępne są słowniki (że nie wspomnę o spellerze w wordze) jest oznaką lekceważenia czytelników forum.

Pozdrawiam
Tony

-----------------
Może i stary, ale za to brzydki.
  
 
Cytat:
2005-05-17 22:57:24, iquest pisze:
Przepraszam cie ale wymuszasz dyskusje na temat nic nie majacy wspolnego z technika no po co. Naprawde niczego nieszukam i sie nie czepiam, wiek zobowiazuje. Prosze o zakonczenie tematu lub jak kto woli o dalsza dyskusje o niczym



ok, Metuzalem
  
 
Cytat:
2005-05-17 22:04:17, Wilu pisze:
A nie zdarza Ci sie czasami zastanawiać nad tym jak pisze się pewne rzeczy? Ja kiedyś pisałem bez zastanowienia a teraz coraz cześciej mam wątpliwości. Dam Ci przykład: watek z f&f Powiem Ci, że po przeczytaniu tego postu długo myślałem nad tym czy nie zrobiłem błędu. Wyobrażasz sobie zgłupieć przy słowie "pokaż"?



Hi hi - dobre! Ja też na moment zgłupiałem! A poza tym u jednego z obrońców języka polskiego znalazłem w tym wątku nieuzasadniony przecinek przed "albo"
Szykuje się hiba krócjata...
  
 
Cytat:
2005-05-16 22:25:25, oleus4 pisze:
[...]Przerywacz sklada sie z srednij wielkosci pudelka [...]



dla niewtajemniczonych średniej wielkości pudelek (w kłębie ok. 45 cm.) wygląda tak:





  
 
Cytat:
2005-05-18 18:33:11, Admiral pisze:
dla niewtajemniczonych średniej wielkości pudelek (w kłębie ok. 45 cm.) wygląda tak:



Na Żeraniu schodzą takie pudelki w ciągu pierwszej godziny. Dla wtajemniczonych klubowiczów - rzucili ostatnio ten model na Grochowie - na Terespolskiej


[ wiadomość edytowana przez: BassenMS dnia 2005-05-18 18:41:08 ]
  
 
Cytat:
2005-05-17 11:48:19, picia78 pisze:
palant jestes i to wszystko obrazac to mozesz siebie kretynie i debilu



picia, ostatni raz nazwales na forum kolege palantem, kretynem i debilem. z cala pewnoscia nie zastanowiles sie, ze od tego momentu bedziesz zupelnie innaczej odbierany. zebys nie zastanawial sie zbyt dlugo, jak bedziesz odebrany, poinformuje ciebie, ze duzo gorzej.
jezeli jeszcze raz pozwolisz sobie na taka bezposrednosc do czlowieka, ktorego nie znasz i nie pozwala tobie zwracac sie w ten sposob w formie zartu, to wierz mi, ze przekonasz sie, co to znaczy, kiedy czlowiek jest tobie bardzo nie mily.
  
 
Panie Prezesie popieram Pana reakcję na zaistniałą sytuacje słowną w tym wątku. Jednak zauważyłem i to tylko moja refleksja, że migacz dalej nie działa . Był chyba taki temat na forum "zadyma na maxa" i tam mozna sobie ciupać. W tym temacie poruszono tematy prawie wszystkich niedomagań forumiczów, ale przeciez to nie może być przyczyną podziałów dysklektycznych (coś takiego naprawdę istnieje).
  
 
Cytat:
2005-05-18 18:33:11, Admiral pisze:
dla niewtajemniczonych średniej wielkości pudelek (w kłębie ok. 45 cm.) wygląda tak:


ale gdzie taki sliczny pudelek ma zastosowanie w sprawach kierunkowskazów? jak szczeka to kierunki migają czy może jak warrrrczy groźnie i posępnie jak to tylko takie małe pudelki potrafią?