Wzmacniacz- banalne pytanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich
To moja pierwsza przygoda z CA. Chce podłączyc piecyk do autka i mam pytanko, o co chodzi z tym niebieskim kablem REM?? do czego on słuzy i gdzie sie go podłącza. ja ma jakis niebieski kabel w radiu ale w instrukcji jest napisane ze to jest zasilanie do anteny. Radio posiada oczywiscie RCA. Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam
  
 
Niebieski kabel podaje sygnał kiedy wzmacniacz ma się włączyć i wyłączyć. Podłączasz go pod złączena wzmacniaczu oznaczone przeważnie napisem "power" lub "rem"
  
 
Czyli ten niebieski podłączamy jednym koncem do wzmacniacza, a drugim gdzie?? do radia??
  
 
Właśnie do tego od anteny. Chodzi o antenę automatyczną - ten kabelek przy włączeniu radia puszcza impuls uruchamiający wysuwanie anteny lub właśnie włącza wzmacniacz (zależnie do czego się go podłączy)


[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2005-05-07 21:59:13 ]
  
 
Ok dzieki za pomoc Pozdrawiam
  
 
Mam model radioodtwarzacza Alpina w której przewód niebiesko-biały służy do podłączenia wzmacniacza lud procesora sygnału, zaś przewód niebieski służy do sterowania automatyczną anteną. Producent zaznacza by tego przewodu nie używać do sterowania załączeniem wzmacniacza. Mając na uwadze powyższe, jeśli posiadasz te dwa kabelki to tak podłącz, jeśli jednak masz tylko niebieski to zastosuj się do zaleceń które otrzymałęś. Powodzenia