Poldek nie zapala.....

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich.
Taki problem: Polonez '93, gażnik, gaz, immobilizer. Z popychu odpala, z rozrusznika nie. W momencie rozruchu brak iskry, ww ostatniej chwili, gdy juz rozrusznik nie kręci - jest jedna iskra. Zanika napięcie na cewce po włączeniu rozrusznika. Puszcza rozrusznik - napięcie wraca. Akumulator ok. Bezpieczniki też. Gdzie szukac dalej??
Pozdrawiam.
  
 
Sprawdź klemy aku, przewody na rozruszniku, wugląda że brakuje prądu.
  
 
Typowy objaw słabego lub nienaładowanego akumulatora, albo zaśniedziałych klem.
  
 
...albo braku masy silnika
  
 
Mysle ze to bedzie to co ja miałem kiedys:
mianowicie kostka w stacyjce.

Sa tam takie trzy bolce plastikowe które sie wyrabiaja.,
i w momecie połozenia w rozruch ginie napiecie gdyz luzuje sie pierwszy bolec odpowiadajacy za doprowadzenie pradu.
  
 
Obstawiam stacyjkę
  
 
Miałem to samo, wymieniłem kostkę i po kłopocie.
  
 
Dzieki za zainteresowanie.
Uwagi o rozładowanym akumulatorze i takie tam sugestie pominę milczeniem, natomiast hipoteza o kostce wydaje się być trafna.... ale u mnie nie gasną lampki na szafie w momencie rozruchu, zanika tylko napięcie na cewce, bezpieczniku od zasilania przełącznika benzyna/gaz, a co za tym idzie - na zasilaniu elektrozaworów.... Czyli siada prawie cały zapłon. W tym klamocie jest immo, w postaci wielostykowej płytki wkładanej w gniazdo w obudowie kierownicy. Podejrzewam uszkodzenie immo, pytanie tylko, gdzie on może byc zamontowany i jak go ominąć ewentualnie?
Pozdrawiam gorąco.
  
 
Cytat:
2005-07-06 17:38:44, student36 pisze:
Dzieki za zainteresowanie. Uwagi o rozładowanym akumulatorze i takie tam sugestie pominę milczeniem (ciach)


Uwierz mi że i taki rzeczy sie zdażaja na naszym forum także nie masz się co dziwić takim wpisom, ale widzę że jesteś świadomym użytkownikiem swojego auta co napewno cieszy
  
 
Dzięki za podpowiedzi,
przyczyna lezy w uszkodzonej stacyjce....
W ostatniej pozycji, przy rozruchu, przestaje stykać złącze z niebieskim przewodem...
Pozdrawiam.