Tablice w zderzaku

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Mam pytanie. Czy ktos z forumowiczow, moze bawil sie w robienie gladkiej klapy (zaskoczony bede jesli nikt ).

Chodzi mi o pomysl na zamontowanie tablicy na zderzaku, ale tak, aby moc do niej bez problemu poprowadzic podswietlenie.. wiadomo - przepisy.

Moze ktos ma jakis pomysl, ew. robil cos takiego i moglby podzielic sie doswiadczeniem?

Ja w poprzednim maluchu probowalem to zrobic i efekt byl pozytywny.. z tym, ze tablica nie wytrzymywala chyba napiec i pekala :/
  
 
moj kumpel zaszpachlowal wytloczenia , wq zderzak wstawil podswietlenie kupione na gieldzie , do przyczep , ladnie wygladalo , ja tewycielem cala ta blache gdzie jest wytloczenie i wspawalem nowa plaska , jeszczeremont sie nie skonczyl wiec oswietlenia tablicy jeszcze nie mam , sam kombinuje jak to wstawic pod chromowany zderzak


  
 
Zoltar ma tam u siebie w padace tablice na zderzaku, nawet podświetlenie ma.
  
 
Tylko Zoltar ma to full profi zrobione, bo u niego jest wnęka z cc wklejona w zderzak maluchowski. Ładnie to wygląda, ale koszty nie są małe.
  
 
mozna sobie zrobic korytko z blachy-zamocowac jakos ladnie do zdezrak wyciac na podswietlenie i tez jest dobrze.potem calosc siknac na czarno i done.
  
 
Nieno mi chodzi raczej o jakis sposob niezbyt wysoko-budzetowy.

Raczej jakis domowej roboty, ktory sie sprawdza w praktyce, choc przyznaje, ze motyw z wneka od CC jest niezly
  
 
Do zrobienia takiego zderzaka wystarczy troche zdolności, coś do cięcia plastiku i lutownice. Braciak wyciął wnęke w zderzaku potem obrócił wycięty kawałek i wkleił go spowrotem w zderzak. Troche połatać dziurki innymi kawałkami platiku i mamy wnęke A podświetlanie można od boku np. dwie lampki orginalne od malucha
KLIK

[ wiadomość edytowana przez: GR235I3K dnia 2005-05-28 15:26:32 ]
  
 
ja też planuje u siebie blache na zderzak rzucić i mam już pewien pomysł tylko nie wiem czy mi to wyjdzie tak jak chce. A plan przedstawia się mniej więcej tak: wyciąć w zderzaku (w dolnej jego części) otwór o szerokości rejestracji, potem z blachy wyspawać sobie coś a'la wnęka i dwoma płaskownikami przykręcić na śruby które mocują zderzak i we wnęce (nad rejestracją) zamontować podświetlenie. Jak to wszystko mi wyjdzie w praktyce to się okaże.
  
 
Czy tylko ja widze, że chodzi o chromowany zderzak
  
 
Cytat:
2005-05-28 14:19:15, DRIFFTER pisze:
moj kumpel zaszpachlowal wytloczenia , wq zderzak wstawil podswietlenie kupione na gieldzie , do przyczep , ladnie wygladalo , ja tewycielem cala ta blache gdzie jest wytloczenie i wspawalem nowa plaska



Dokładnie tak jak napisał Drifter klapy się nie szpachluje tylko należy wspawać blachę żeby to miało ręce i nogi, gdyż szpachla jest do dupy i odpada a potem to wygląda jak dupa wielbłąda Co do podświetlenia to ja mam po prostu tablicę przykręconą do zderzaka i pociągnięte oświetlenie z obydwu stron tablicy (wieczorem wkleję foty jak to wygląda, tylko się nie przestraszcie bo mój bolid jest strasznie brudny - głównie poklejony przes spadź z drzew )


Pozdrawiam
  
 
wlasnie temu nie poszedlem za rada kumpla , tylko sie zaspawalo



z czego te lampki wzieles , napisz jak bedziesz fote wklejal
  
 
Zobacz u mnie w profilu 3 zdjecie.
Tablice mam przykrecona na beszczela do zderzaka a po koncach jej sa takie pizdziki-to podswietlenie.
Sa to typowo tuningowe lampeczki ale chromowane co z tymi zderzakami ladnie sie komponuje
Wczesniej mialem plastykowe zderzaki i byl ten sam schemat montazu
Pozdro i jak sie cosik przydalo to mi milo
  
 
Cytat:
2005-05-29 00:08:38, rallyman pisze:
Zobacz u mnie w profilu 3 zdjecie. Tablice mam przykrecona na beszczela do zderzaka a po koncach jej sa takie pizdziki-to podswietlenie. Sa to typowo tuningowe lampeczki ale chromowane co z tymi zderzakami ladnie sie komponuje Wczesniej mialem plastykowe zderzaki i byl ten sam schemat montazu Pozdro i jak sie cosik przydalo to mi milo



Czy mi sie zdaje, czy masz krzywo zderzak przykręcony?