Radio sie restartuje

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Mam juz nie najmłodszy sprzęt grający, zakupiony od razu z samochodem. Był juz wbudowany. nie znam sie na tym najlepiej, ale gdy dam głośnośc powyżej połowy to radio sie restartuje. To pewnie kable, ale które mam wymienic? Aha! Restartuje tylko wtedy, gdy muzyka idzie z płyty w zmianiarce. Jak gra radio to jest OK! Co mam zrobic???


Sprzęt:
-tuba Magnat
-radio JVC
-zmieniarka JVC
-wzmaciacz grundig
-głośniki pioneer


[ wiadomość edytowana przez: Alkon dnia 2005-06-06 14:59:37 ]

[ wiadomość edytowana przez: Alkon dnia 2005-06-09 09:16:54 ]
  
 
Być może masz zasilanie radia i zmieniarki (+12V i -12V-masa) podłączone do tych samych kabli zasilających, które w dodatku są za cieńkie. Spróbuj użyć grubszych kabli zasilających. Możesz dać zasilanie radia i zmieniarki bezpośrednio z akumulatora (tylko zaraz za akumulatorem daj bezpiecznik), zmniejszy to do minimum spadki napięcia na kablach zasilających. Zanim zaczniesz układać nowe kable zasilające podłącz na próbę zasilnie prosto z akumulatora, aby sprawdzić czy rzeczywiście za cieńkie kable zasilające są przyczyną resetowania radia.
  
 
jesli radio jak gra ze zmieniary ci sie restartuje sprawdz tez przewod laczacy wlasnie te dwa urzadzenia, mialem taki przypadek u brata i winien byl kabel do zmieniary no i oczywiscie zasilanie