Nowy Opel Astra z kompletem opcji łączności i intuicyjną obsługą

Nowy Opel Astra z kompletem opcji łączności i intuicyjną obsługą23.01.2022
"Hej Opel" - wystarczą dwa słowa, żeby nowy Opel Astra zamienił się w słuch i czekał na polecenia kierowcy i pasażerów.

Nowa funkcja rozpoznawania języka naturalnego wykorzystuje stałe połączenie z siecią, podobnie jak cały system multimedialny najnowszej generacji. Opel konsekwentnie realizuje koncepcję maksymalnego komfortu przy minimalnym rozpraszaniu uwagi. „Detoks na maksa” to motto sprzeciwu wobec jakiejkolwiek formy cyfrowego stresu. Podstawą jest intuicyjny w obsłudze, wyjątkowy kokpit z Pure Panelem, dostępny nie tylko w nowej Astrze, ale także w Oplu Mokce i nowym Oplu Grandlandzie. Teraz producent z Rüsselsheim przechodzi do następnego etapu cyfryzacji.

Opel Astra

Osobiste preferencje mogą być zapisywane jako profile. System multimedialny rozpoznaje kierowcę i pasażerów po ich smartfonach. Poszczególne osoby mogą aktywować indywidualne ustawienia za dotknięciem panoramicznego ekranu. Każda z tych osób może wybrać swój awatar stworzony przez projektantów Opla. Uruchomiona w Pure Panelu nawigacja jest wspierana online w czasie rzeczywistym (Nawigacja Online Plus), co pozwala na przykład na bieżąco wykrywać korki uliczne. Mapy są aktualizowane bezprzewodowo „over-the-air”, tak aby klienci mogli korzystać z ich najnowszej wersji. Samochód jest również wyposażony w najnowocześniejsze i połączone z siecią systemy wspomagające kierowcę.

Opel Astra

„W nowej Astrze wprowadzamy koncepcję, którą będziemy kontynuować we wszystkich kolejnych modelach. Inteligentne aplikacje mają oferować maksimum korzyści dla klienta. Nazywamy to „detoksem na maksa”. Kierowca i pasażerowie nie są przytłoczeni nadmiarem nieistotnych informacji i zbędnych funkcji. Zamiast tego korzystają z innowacyjnych i łatwych w obsłudze technologii, takich jak nowy system sterowania głosem i personalizacji profili klienta” – wyjaśnia Uwe Hochgeschurtz, dyrektor generalny firmy Opel.

Pokładowym systemom w nowej Astrze towarzyszą dodatkowe rozwiązania zewnętrzne. Już pierwszy kontakt klienta z tym modelem to jednocześnie kontakt z zaawansowaną technologią. Na stronie Opla można zwizualizować Astrę w trójwymiarowej realistycznej symulacji, a następnie ruszyć w wirtualną podróż pojazdem z indywidualnie dobranym lakierem i wzorem obręczy kół. Pod hasłem „Experience your Astra” („Doświadcz swojej Astry”) Opel oferuje wizualizację w 3D opartą na Unreal Engine Technologies czołowego producenta gier komputerowych Epic Games.

Opel Astra

Aplikacja MyOpel umożliwia na przykład zaprogramowanie czasu ładowania lub temperatury wnętrza Astry Hybrid ze smartfona, przesłanie adresu do systemu nawigacji („Send2Nav”) lub umówienie się na wizytę w serwisie. Na żądanie klienta warsztat może przeprowadzić zdalną diagnostykę, na przykład pod kątem gotowości pojazdu do przeglądu okresowego. Poprzez Apple CarPlay i Android Auto kompatybilne smartfony mogą łączyć się bezprzewodowo z pojazdem, na wyposażeniu którego znajduje się też ładowarka indukcyjna do tych urządzeń.

Opel konsekwentnie rozwija unikatowy interfejs HMI (człowiek-maszyna) obejmujący połączony z siecią Pure Panel, cyfrowy detoks oraz przyjazną użytkownikowi intuicyjną obsługę. Niemiecki producent korzysta z najnowszej technologii udostępnianej przez macierzystą spółkę Stellantis, która zaprezentowała wyznaczające trendy innowacje podczas wydarzenia Software Day pod koniec 2021 rolu.


Źródło: Opel