Volkswagen Tiguan Delta4x4

Volkswagen Tiguan Delta4x403.03.2008 Niektórzy uważają, że świetnie się sprzedający model Volkswagena – Tiguan jest nieco mało spektakularny, a jego wygląd nieco zbyt "grzeczny". Firma tuningowa z Niemiec, delta4x4, specjalizująca się w samochodach terenowych ...

Volkswagen Tiguan Delta4x4 1...pozostawiła sobie za zadanie pokazanie sceptykom, że Tiguana także można zamienić w auto przyciągające uwagę. Delta4x4 przygotowała od razu dwie wersje udoskonalonego Tiguana: sportowy wariant uliczny i szlachetny offroadowy.

Wersja uliczna
Przeznaczona głównie dla kobiet o wyrafinowanym guście, posiada obniżone o 30 mm zawieszenie w stosunku do modelu seryjnego, mocno zarysowane, poszerzone błotniki, elegancką, sportową końcówkę rury wydechowej oraz imponujący wybór zestawów kół i felg (od 16 do 22 cali średnicy).

Zastosowanie nowoczesnej jednostki kontrolnej silnika pozwala na wyciągnięcie z jednostki napędowej niemal 30 KM więcej (169 KM/384 Nm) w stosunku do wersji seryjnej (140 PS/320 Nm).

Volkswagen Tiguan Delta4x4 2 Wersja terenowa
Dla prawdziwych facetów przygotowano specjalny "body styling kit", składający się z osłon podwozia (z przodu i z tyłu) ze zintegrowanym układem wydechowym i bocznymi progami z rur wykonanych z ręcznie polerowanej stali szlachetnej, o średnicy 76 mm. Sylwetkę Iguana zmieniono nieco, poszerzając rozstaw kół, dodając sportowe felgi W ciekawych kolorach i kratkę grilla polakierowaną w kolorze nadwozia.

Podwozie podniesiono, zwiększając prześwit o 50 mm, dodano także duże opony, aby każdy posiadacz Tiguana Delty 4x4 mógł wreszcie odkryć w sobie prawdziwego “offroadera”.

Za ulepszonego Tiguana z pełnym wyposażeniem nabywca będzie musiał zapłacić 30 000 euro.

Źródło: Delta4x4