MotoNews.pl

Stoptech BMW M3

15 czerwca 2010

Kategoria | Tuning
Marka, model | , ,
Stoptech BMW M3

Tuningowa firma APP (Advanced Performace Parts) Europe zaoferowała sportowy pakiet ulepszający aktualną wersję BMW E92 M3. W zasadzie można go nazwać tuningową kooperatywą, ponieważ w skład pakietu wchodzą części różnych marek.

I tak: 19-calowe opony dostarczył Michelin, ozdobiono je felgami z lekkich stopów „Racelight” od ATS – to połączenie pozwoliło zaoszczędzić po 1,5 kg na każdym kole w porównaniu z wersją seryjną, co przyczyniło się do poprawy dynamiki jazdy.

Podwozie usportowiono montując sportowe komponenty z KW, tytanowy układ wydechowy ze sportowym, metalowym katalizatorem i tytanowy system tłumików od Akrapovica. Dzięki temu wagę pojazdu zmniejszono o 23 kg.

Zastosowanie zestawu hamulców Stoptech STR z tarczami o wymiarach 380x35mm z przodu i 380×35 mm z tyłu pozwoliło „urwać” po 8 kg na każdej osi.

Dzięki współpracy z partnerem Swiss Stoptech, firmą Collaction Ag moc silnika V8 w M3 zwiększono o 30 KM do 450 KM. Maksymalny moment obrotowy zwiększył się również – o 40 Nm.

Natomiast firma CFC (Car Film Components) wyposażyła BMW w ozdobne folie nadwoziowe. Dzięki niej pojazd lśni tytanowym, metalicznym srebrem.

Zdjęcia: APP