Cadillac Escalade 2007 już w Europie!

Cadillac Escalade 2007 już w Europie!01.03.2007
Druga generacja luksusowego modelu Cadillac Escalade dostępna jest na rynkach europejskich od początku 2007 roku. Nowy SUV wyróżnia wyższy poziom jakości, stylu, dynamiki i rozpoznawalna forma ...

Escalade 2007 napędzany jest aluminiową jednostką V8 o mocy 301 kW (409 KM) z systemem zmiennych faz rozrządu, połączoną z 6-biegową przekładnią automatyczną. Ma bogato wyposażone, bardziej przestronne wnętrze oraz stylistykę nadwozia charakterystyczną dla marki Cadillac.

Cadillac Escalade 2007 już w Europie! 1 Zbudowany na zupełnie nowej platformie konstrukcyjnej General Motors, Escalade 2007 wyposażony został w nowy zespół napędowy, podwozie i systemy wewnętrzne. Całkowicie zmieniona karoseria o lepszych właściwościach aerodynamicznych sprawia wrażenie jeszcze bardziej atrakcyjnej, choć bez wątpienia będzie rozpoznawana i kojarzona właśnie z modelem Escalade.

Z przodu, charakterystyczna dla marki Cadillac osłona chłodnicy otoczona jest trójelementowymi reflektorami. Dopasowany stylistycznie tył nadwozia ma równie wyjątkową formę, wzbogaconą chromowanymi elementami ozdobnymi. Większe, 18-calowe koła należą do wyposażenia standardowego.

Nowy, całkowicie aluminiowy silnik V8 o pojemności 6,2 litra, z systemem zmiennych faz rozrządu przekazuje moc 301 kW (409 KM) i moment obrotowy o wartości 565 Nm przez 6-biegową automatyczną skrzynię biegów. Standardowo montowany system kontroli zawieszenia Road Sensing Suspension zapewnia doskonałe właściwości jezdne i aktywne bezpieczeństwo. Na podstawie informacji o pokonywanej drodze, elektroniczny układ sterujący amortyzatorami o zmiennej charakterystyce pracy, dostosowuje stopień absorpcji drgań.

Cadillac Escalade 2007 już w Europie! 2 W amerykańskiej branży samochodowej Cadillac Escalade postrzegany jest jako swoisty wzorzec. Wprowadzenie na rynek w 1999 roku pierwszej generacji modelu Escalade zapoczątkowało odrodzenie marki Cadillac w Stanach Zjednoczonych. Obecnie, nowe produkty przyciągają coraz to młodszą i bardziej zróżnicowaną klientelę. Na przykład, kobiety stanowią około 35% nabywców modelu Escalade.

"Nowy Escalade wyznacza kolejny etap renesansu produktowego marki Cadillac – zapoczątkowanego już przez model poprzedniej generacji", twierdzi Jim Taylor, Dyrektor Generalny Cadillac. "Od samego początku Escalade był ikoną – prawdziwym przedmiotem pożądania. Za sprawą wyjątkowego stylu nadwozia, ulepszeń we wnętrzu, wyższych osiągów i wzorowych właściwości jezdnych, nowy model podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej."

Nowy Escalade oferowany jest w dwóch wersjach wyposażenia: Elegance i Sport Luxury. Bardzo bogate wyposażenie wersji Elegance obejmuje m.in.: automatycznie otwieraną pokrywę bagażnika, system wspomagania parkowania ze wskaźnikiem diodowym oraz elementy podnoszące komfort, takie jak trójstrefowa, automatyczna klimatyzacja, system audio z odtwarzaczem DVD i 6-płytową zmieniarką CD, 10-głośnikowy zestaw dźwiękowy Bose 5.1 Discrete Surround Sound System, ogrzewane przednie i tylne siedzenia pokryte skórzaną tapicerką oraz elektrycznie regulowane fotele przednie. Fotel kierowcy dostępny jest z pamięcią dwóch ustawień.

Cadillac Escalade 2007 już w Europie! 3 Wersja Sport Luxury ma dodatkowe elementy wyposażenia standardowego, takie jak okno dachowe, chłodzone i ogrzewane fotele przednie, czy podgrzewane koło kierownicy. Zamontowany w podsufitce system DVD z 8-calowym ekranem oraz elektrycznie składane siedzenia drugiego rzędu, to także standard w modelach Escalade Sport Luxury.

O aktywne bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów dbają systemy kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy StabiliTrak oraz układ aktywnego zawieszenia Road Sensing Suspension. Nowy Escalade posiada 360-stopniowy system ochrony podróżnych przed wypadkiem, jak i w jego trakcie. Samochód został zaprojektowany tak, by być jednym z najbezpieczniejszych pojazdów na świecie.

Nowo wprowadzone elementy wyposażenia to między innymi: boczne kurtyny powietrzne, zapewniające dodatkową ochronę wszystkich pasażerów podczas dachowania oraz napinacze przednich pasów bezpieczeństwa uruchamiane, co jest ewenementem, także w przypadku uderzeń w tył pojazdu.

Cadillac Escalade 2007 już w Europie! 4Wszystkie systemy bezpieczeństwa zostały zintegrowane z mocniejszą strukturą nadwozia. Architektura platformy modelu Escalade została zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu w konstrukcjach innych samochodów.

Podstawowy model Cadillac Escalade 2007 (w wersji 6,2 V8, AWD, Aut., Elegance), można nabyć od kwoty 316.800,00 PLN.

Nowy Cadillac Escalade produkowany jest w uhonorowanym nagrodami branżowymi zakładzie GM w Arlington, w stanie Texas, USA.

Źródło: General Motors, fot. Cadillac