MotoNews.pl

Koncepcyjny Cadillac Elmiraj

16 sierpnia 2013

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model | ,
Cadillac Elmiraj Concept 19

Legendarna, amerykańska marka Cadillac przedstawiła właśnie nowy pojazd koncepcyjny o dość niecodziennej nazwie Elmiraj. Imponujące coupe ma być nową wizją luksusowego samochodu. Model ma klasyczny format dwudrzwiowego grand coupe z napędem na tylną oś. Elmiraj ma długość 5207 mm i może przewieźć cztery osoby. Stylistycznie nawiązuje do konceptu Ciel zaprezentowanego w 2011 roku.

Elmiraj mimo zaprojektowanych z rozmachem kształtów jest stosunkowo lekki, wszystko za sprawą nowej konstrukcji, która niedługo ma wejść do produkcji. W długiej masce silnika umieszczono dwa otwory wentylacyjne, które pomagają w chłodzeniu jednostki napędowej. Koła Elmiraja ozdobiono 22-calowymi obręczami z lekkich stopów, za którymi kryją się zaciski dużych, ceramicznych tarcz hamulcowych. Nadwozie pokryto lakierem w głębokim odcieniu koloru niebieskiego.

Napęd nowego Cadillaca stanowi 4,5-litrowy silnik V8 biturbo o mocy 500 KM. Bazuje na tej samej technologii, co jednostka V6 Twin Turbo, jaką znaleźć będzie można w przyszłorocznej wersji modelu CTS w edycji Vsport.

Wnętrze Cadillaca Elmiraj łączy luksus z przestronnością. Kierowca może się na swoim fotelu poczuć, jak król. Górna część deski rozdzielczej do jeden element rozciągający się na całą szerokość samochodu, natomiast dolna jej część tworzy kokpit dostosowany tak, by kierowcy łatwo było wyciskać z Elmiraja jak najlepsze osiągi. W kabinie znajdziemy tytanowe wykończenia, skórzaną tapicerkę w kolorze wielbłądziej sierści oraz detale z okładziny drewnianej, a konkretnie z brazylijskiego drzewa różanego.

Pojazd wyposażono w analogowe, przejrzyste: prędkościomierz i obrotomierz; za nimi umieszczono szeroki wyświetlacz, który prezentuje informacje istotne dla kierowcy oraz obraz z kamery zamontowanej w przedniej części samochodu. 10-calowy ekran dotykowy, na którym wyświetlane są informacje nawigacyjne i funkcje komunikacyjne może zostać ukryty w desce rozdzielczej, jeśli nie jest akurat wykorzystywany. We wnętrzu Cadillaca Elmiraj znajdują się też cztery superwygodne fotele.

Zdjęcia: Cadillac, opracowanie: BM