Cadillac poszerza ofertę w Chinach

Cadillac poszerza ofertę w Chinach25.04.2012
Cadillac zapowiedział podczas wystawy Auto Show w Pekinie, że rozpocznie produkcję nowego luksusowego sedana XTS w Chinach. Ma się to przyczynić do wzmocnienia pozycji marki i zwiększenia sprzedaży modeli Cadillaca, oczywiście.

Cadillac poszerza ofertę w Chinach 1Nowy Cadillac XTS zadebiutuje na rynku północnoamerykańskim późną wiosną tego roku, a produkcja rozpocznie się już za kilka tygodni. Chińska fabryka XTSów ruszy natomiast tej jesieni.

Cadillac XTS ma według zapewnień producenta prezentować zupełnie nowe podejście do luksusowych sedanów, łącząc tradycyjną dla tej marki przestronność z zaawansowanymi technologiami.

Chiny to drugi co wielkości rynek zbytu dla Cadillaca i jeden z największych i najmocniejszych rynków sprzedaży pojazdów luksusowych na całym świecie. Prognozuje się, że do końca tej dekady połowa luksusowych zakupów na naszym globie – we wszystkich kategoriach, nie tylko jeśli chodzi o samochody – będzie miała miejsce właśnie w Chinach.

Cadillac poszerza ofertę w Chinach 2 XTS to nie pierwszy Cadillac, który będzie produkowany w Państwie Środka. W 2006 roku rozpoczęto tam produkcję modelu SLS Executive Sedan, luksusowego samochodu o przedłużonym nadwoziu przeznaczonego do sprzedaży wyłącznie na rynku chińskim. Oprócz tego Cadillac sprzedaje w Chinach modele CTS Sedan i Coupe, crossovera SRX i model Escalade, importowane z USA.


Źródło: Cadillac, newsmarket, opracowanie: BM