Platynowa seria Cadillaca

Platynowa seria Cadillaca04.12.2006
Na trwającym salonie motoryzacyjnym w Los Angeles Cadillac zaprezentował bardziej ekskluzywną, limitowana serię Platinum dla sportowego modelu XLR i luksusowej limuzyny STS ...

Nazwa tej limitowanej edycji nie jest u Cadillaca nowością. W latach 2004-2006 była oferowana krótka seria potężnego SUV-a Escalade - ESV Platinum.

Platynowa seria Cadillaca 1 Miał wtedy najwięcej seryjnych elementów wyposażenia ze wszystkich SUV-ów oferowanych za oceanem!

Podobnie jest z modelami XLR i STS. Ich wyposażenie seryjne jest niemal kompletne. Pod nazwą Platinum kryje się jeszcze więcej chromu, tapicerka ze skóry naturalnej i okładziny z prawdziwego drewna. Choć w przypadku tych aut kosztujących w Polsce grubo ponad 200 tysięcy złotych, plastikowe "drewno" w modelach seryjnych jest co najmniej nieporozumieniem.

Platynowa seria Cadillaca 2 W przyszłości jednak Cadillac zamierza przyłożyć się do pracy i stworzyć, podobnie jak niemieccy konkurenci, odrębny oddział zajmujący się indywidualizacją modeli zgodnie z wymaganiem klienta.

Dostępne będą najbardziej wyszukane rodzaje i kolory tapicerek, okładzin, inne wzory obręczy aluminiowych, czy rozbudowane systemy audio-video.

Jak dotąd nie podjęto decyzji, czy seria Platinum znajdzie się w salonach sprzedaży Cadillaca w Europie.

Źródło: General Motors