Produkcja u Cadillaca - zmiany, zmiany, zmiany...

Produkcja u Cadillaca - zmiany, zmiany, zmiany...28.01.2009
Nadszedł nowy rok i z tej okazji część producentów postanowiła zweryfikować swoje plany produkcyjne. Teraz do tej grupy zalicza się także Cadillac. Cadillac XLR to jeden z najbardziej udanych modeli Cadillaca w ciągu ostatnich lat.

Niestety, nigdy nie okupował on podium w konkurencji sprzedaży, co było winą głównie jego wysokiej ceny w porównaniu do konkurencji. Spadająca sprzedaż tego modelu pozwoliła w ubiegłym roku zaledwie ok. 1250 XLR-om wyjechać do swoich nowych właścicieli przez drzwi salonów Cadillaca - to zdecydowanie za mało. Obecny kryzys gospodarczy nie pozwala firmom na utrzymywanie w swojej ofercie produktów nierentownych, a do takich niewątpliwie zalicza się właśnie XLR. Dlatego Cadillac podjął decyzję o zakończeniu produkcji tego sportowego roadstera z klasą.

Zdecydowanie lepszą informacją jest niewielkie przesunięcie w czasie wprowadzenia do produkcji nowych modeli amerykańskiej firmy. Bardzo dobrze przyjęty przez publiczność rok temu w Detroit concept-car Cadillaca CTS Coupe wejdzie do produkcji, ale dopiero w drugiej połowie przyszłego roku. Zdecydowanie wcześniej, bo w połowie tego roku, do salonów sprzedaży wjadą zgrabne kombi CTS Wagon i zaprezentowany na zakończonym właśnie Salonie Samochodowym w Detroit, SUV o nazwie SRX.

Źródło: fot. Cadillac, informacja Moto Target