Cadillac CTS Coupe - spełnione obietnice

Cadillac CTS Coupe - spełnione obietnice25.11.2009
Cadillac przedstawił dane i zdjęcia dotyczące produkcyjnej wersji modelu CTS Coupe. Premiera auta odbędzie się podczas Los Angeles Auto Show w dniach 4-13 grudnia 2009 roku. Fani marki mogą mieć powody do zadowolenia, ...

...a ci którzy do tej pory traktowali Cadillaca jako markę dla osób starszych, z pewnością zmienią swoje zdanie na ten temat. CTS Coupe to doskonały dowód na systematyczne i efektywne odmładzanie wizerunku amerykańskiej marki.

Cadillac CTS Coupe - spełnione obietnice 1 Auto wygląda niemal identycznie jak prototyp zaprezentowany w ubiegłym roku podczas North American International Auto Show. CTS Coupe prezentuje się agresywnie i dynamicznie będąc ucieleśnieniem nowego stylu Cadillaca, który wyraża hasło "sztuka i nauka". Nowoczesność przejawia się w takich detalach jak zewnętrzne klamki, które działają jak "touch pad" - wystarczy je dotknąć, by otworzyć drzwi. Natomiast łagodnie wznosząca się przednia szyba łączy się z dachem, który obniżono o 51 mm w porównaniu z wersją sedan. Z kolei pozbycie się tradycyjnego słupka B zapewniło nowoczesność i stylistyczną gładkość bocznej sylwetce auta, która przypomina nadwozie typu roadster z zamontowanym hardtopem. Z pośród pozostałych detali warto wspomnieć o zmodyfikowanych zderzakach, oryginalnie ukształtowanej i centralnie umieszczonej, podwójnej końcówce układu wydechowego, a także zaadaptowanie trzeciego światła stop jako spoilera.

Pod względem mechanicznym CTS Coupe jest identyczny ze swoim czterodrzwiowym bratem. Ma ten sam rozstaw osi (choć nadwozie Coupe jest o 51 mm krótsze), wykorzystuje tą samą jednostkę napędową V6 o pojemności 3.6-litra, która generuje moc 304 KM (póki co podstawowy 3-litrowy silnik V6 nie będzie dostępny w wersji Coupe), która może być przekazywana na tylne lub wszystkie cztery koła.

Cadillac CTS Coupe - spełnione obietnice 2 Jeśli to kogoś nie zadowala, to warto wspomnieć, że Cadillac potwierdził prowadzenie prac nad topową wersją CTS-V Coupe, która zadebiutuje w przyszłym roku. Wspomagany kompresorem silnik V8 o pojemności 6.2-litra zapewni wyjątkową moc 556 KM i niesamowity moment obrotowy o wartości 747 Nm, co pozwoli rozpędzić auto do prędkości 100 km/h w czasie ok. 3,8 sekundy.

Wyposażenie CTS Coupe obejmuje m.in. 18-calowe koła (lub opcjonalne 19-calowe), regulowane w czternastu płaszczyznach fotele włoskiej firmy Recaro, system nawigacyjny, a także zestaw audio firmy Bose z dźwiękiem przestrzennym w systemie 5.1.

CTS Coupe trafi do salonów sprzedaży na wiosnę przyszłego roku i choć Cadillac na razie milczy w sprawie ceny, to należy oczekiwać, że będzie ona oscylować w okolicach 42 tys. USD.

Źródło: World Car Fans, Cadillac, informacja: Moto Target