Cadillac powraca na rynek europejski

Cadillac powraca na rynek europejski10.09.2010
Cadillac zaznaczy swój powrót na rynki europejskie prezentując podczas tegorocznej wystawy motoryzacyjnej w Paryżu ofertę samochodów na rok 2011, włączając w to modele: CTS Coupe, CTS Sport Wagon, CTS-V Sedan, SRX Crossover i Escalade Hybrid.

Cadillac powraca do Europy z nową siecią punktów dealerskich obejmującą 40 autoryzowanych salonów sprzedaży na całym kontynencie. Oprócz tego powstanie także sieć autoryzowanych stacji obsługi.

“Zrobiliśmy olbrzymie postępy od czasu, gdy ogłosiliśmy nowy początek aktywności Cadillaca w Europie podczas genewskiego show motoryzacyjnego na początku roku.” – stwierdził Wolfgang Schubert, dyrektor zarządzający europejskiego oddziału Cadillaca.

Cadillac powraca na rynek europejski 1„jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować mocną ofertę produktów w Paryżu, udowadniającą, że Cadillac chce pozostać na tutejszym rynku jako poważny konkurent w segmencie premium.”

Podczas wystawy motoryzacyjnej w Paryżu swoją europejską premierę będzie mieć CTS-V Coupe z silnikiem o mocy 564 KM. Do europejskich salonów sprzedaży trafi w przyszłym roku. CTS Sport Wagon w wersji na 2011 rok. jest już dostępny na starym kontynencie. Napędzają go silniki V6 o pojemności 3 i 3,6 litra o niższej emisji CO2 i mniejszym zużyciu paliwa.

Crossover SRX ma zupełnie nowy wygląd oraz wydajny, nowoczesny silnik. Sześciocylindrowa jednostka o pojemności trzech litrów jest nowością w ofercie Cadillaca i wyposażono ją w technologie pozwalające na osiągi charakterystyczne dla silników o większej pojemności przy zużyciu paliwa na poziomie charakterystycznym dla samochodów rodzinnych średniej wielkości.

SRX jest standardowo wyposażony w napęd na wszystkie koła z elektronicznym dyferencjałem o ograniczonym uślizgu, który w razie potrzeby dystrybuuje moment obrotowy z prawej strony tylnej osi na lewą i odwrotnie, oprócz rozdzielania jej między przednie a tylne koła.

Źródło: Cadillac, opr. BM