Europejska premiera Cadillaca CTS-V Sport Wagon

Europejska premiera Cadillaca CTS-V Sport Wagon07.02.2011
Cadillac zaplanował aż dwie europejskie premiery swoich modeli na marcowy Geneva Motor Show. Pierwszą z nich jest CTS-V Sport Wagon. Sportowe kombi ma łączyć osiągi i luksusowy charakter CTS-V w wersji Sport Sedan ...

Europejska premiera Cadillaca CTS-V Sport Wagon 1...z ciekawym designem i funkcjonalnością charakteryzującymi model CTS Sport Wagon. Podobnie, jak w przypadku wariantów sedan i coupe wersję Sport Wagon napędzać będzie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 6,2 litra i mocy 564 KM współpracujący z 6-biegową przekładnią manualną lub również 6-biegową skrzynią automatyczną.

Model zostanie także wyposażony w układ hamulcowy marki Brembo, system Magnetic Ride Control z amortyzatorami o zmiennej sile tłumienia oraz wyczynowe opony Michelin Pilot Sport PS2 zamontowane na 19-calowych felgach z lekkich stopów.

Sprzedaż Cadillaca CTS-V Sport Wagon w Europie rozpocznie się jesienią tego roku.

Oprócz tego producent pokaże koncepcyjny pojazd o nazwie XTS Platinum Concept, który ma sugerować, w jakim kierunku podążać będą projektanci luksusowych sedanów marki w przyszłości.

Europejska premiera Cadillaca CTS-V Sport Wagon 2Koncept jest zwiastunem nowej, topowe serii Cadillaca o nazwie Platinum wyróżniającej się nowymi rozwiązaniami technologicznymi, takimi jak hybrydowy układ napędowy typu plug-in.

Zespół projektowy rozpoczął pracę nad XTS Platinum od skupienia się nad tym, jak powinno wyglądać jego wnętrze. Założeniem, które przyświecało twórcom było potraktowanie kabiny jako „osobistej kwatery głównej kierowcy”, która ma być luksusowa i zapewniać łączność ze światem zewnętrznym oraz efektywnie spełniać oczekiwania właściciela.

XTS Platinum Concept korzysta z silnika benzynowego z wtryskiem bezpośrednim V6 o pojemności 3,6 litra połączonego z napędem hybrydowym typu plug-in. Moc przekazywana jest na wszystkie koła.

Źródło: Cadillac, opracowanie: BM