Cadillac CTS-V pędzi ponad 350 km/h

Cadillac CTS-V pędzi ponad 350 km/h25.10.2012
We wrześniu informowaliśmy, że słynny amerykański tuner Hennessey Performance przygotował „potworną” wersję Cadillaca CTS-V o trudnej do wyobrażenia mocy 1200 KM. Co się robi po zakończeniu prac nad tak niezwykłym modelem?

Oczywiście zabiera się go na tor, by „poszpanować” i wbić konkurentów w ziemię. Tak też zrobili panowie z Hennessey Performance. Za „plac zabaw” posłużyła im droga SH130 niedaleko Austin w Teksasie. To tam CTS-V Coupe biturbo nazwane przez tunera VR1200 pokazało parę dni temu rywalom, z czym muszą się liczyć.

Szczerze mówiąc serdecznie zazdrościmy kierowcy, który mógł usiąść za kierownicą tego monstrum i rozpędzić go do 354,86 km/h, bo tyle udało się wycisnąć ze zmodyfikowanej jednostki napędowej Cadillaca. To najlepszy wynik, jaki kiedykolwiek uzyskał model CTS-V. Na szczęście wszystko zostało sfilmowane i oglądając wideo nie mamy wątpliwości, że nie był to jeszcze szczyt możliwości tego pojazdu. Właściwie, jak podaje teksański tuner, VR1200 rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 2,9 sekundy i podobno potrafi przyspieszyć do 389,46 km/h. No cóż, nawet jeśli nie udało się tego potwierdzić na drodze, to i tak warto obejrzeć filmik i poczuć tę adrenalinę.

Przypomnijmy, że Cadillac CTS-V VR1200 to bardzo krótka seria ograniczona do 12 egzemplarzy, w której Hennessey Performance zainstalował system biturbo zwiększający moc ośmiocylindrowej, siedmiolitrowej jednostki napędowej do 1220 KM, a maksymalny moment obrotowy do 1503 Nm. Oprócz zmodyfikowanego silnika Cadillac ma także przebudowany układ napędowy i przekładnię, hamulce Brembo z 8-tłoczkowymi zaciskami przy tarczach, wzmocnione zawieszenie, zestaw komponentów poszerzających nadwozie i wykończenia z włókna węglowego we wnętrzu. Więcej informacji w poprzednim artykule o Cadillacu CTS-V Coupe VR1200.