Powoli żegnamy szóstą generację Chevroleta Camaro

Powoli żegnamy szóstą generację Chevroleta Camaro24.03.2023
Chevrolet zapowiada ostatnią edycję kolekcjonerską modelu Camaro i obiecuje, że to nie jest ostatni rozdział dla tej marki.

Po dziewięciu latach obecności na rynku i sprzedaniu setek tysięcy egzemplarzy, szósta generacja Chevroleta Camaro przejdzie na emeryturę po zakończeniu roku modelowego 2024. Ostatnia szósta generacja Camaro zjedzie z linii montażowej w Lansing Grand River Assembly Plant w Michigan w styczniu 2024 roku.

Dostępna w wariantach coupe i soft-top cabrio, najnowsza generacja Camaro znana jest z najwyższej atletyczności i opanowania. System Magnetic Ride Control stał się dostępny w Camaro SS szóstej generacji, a pakiety 1LE, przeznaczone do jazdy po torze, po raz pierwszy pojawiły się na wszystkich poziomach linii. Najdoskonalsze torowe Camaro, 650-konne ZL1 1LE, uzyskało najszybszy czas wśród wszystkich Camaro na torze GM Milford Road Course w Milford Proving Ground w Michigan.

Camaro Limited

Czy to zbierając nagrody za osiągi na drodze, czy też wygrywając wyścigi i zdobywając tytuły mistrzowskie na torach całego świata, Camaro pokazało zdolność Chevroleta do wygrywania w najbardziej wymagających warunkach.

"Przygotowując się do pożegnania z Camaro obecnej generacji, trudno jest przecenić naszą wdzięczność dla każdego klienta Camaro, pracownika linii montażowej Camaro i fana wyścigów" - powiedział Scott Bell, wiceprezes, Global Chevrolet. "Chociaż nie ogłaszamy dziś natychmiastowego następcy, zapewniamy, że to nie koniec historii Camaro".

Chevrolet uczci tę historyczną tabliczkę znamionową dodaniem pakietu Collector"s Edition w modelach 2024 Camaro RS i SS oraz w ograniczonej liczbie pojazdów wyposażonych w ZL1 dostępnych w Ameryce Północnej. Edycja Kolekcjonerska oddaje hołd Camaro, przywracając więzi, które sięgają rozwoju pierwszej generacji Camaro w latach 60-tych, a zwłaszcza początkowej nazwy kodowej programu: Panther.

Camaro Limited

Więcej informacji na temat linii 2024 Camaro i pakietu Collector"s Edition będzie dostępnych bliżej rozpoczęcia zamówień tego lata.

Od czasów założenia firmy Louis Chevrolet, osiągi zawsze były i będą integralną częścią DNA Chevroleta. Od Corvette po Colorado i Silverado ZR2, do Tahoe RST i Blazera EV SS1, marka nadal będzie oferować gamę porywających pojazdów na ulicę, tor i off-road.

Chevrolet Camaro w sportach motorowych

Chevrolet prowadzi kampanię szóstej generacji Camaro w różnych seriach, w tym NASCAR, IMSA, SRO, NHRA i Supercars Championship. Camaro będzie nadal rywalizować na torze, współpracując z organami sankcjonującymi sporty motorowe, aby zapewnić obecność Chevroleta w wyścigach w przyszłości.

"Produkty Chevroleta i nasze relacje z klientami czerpią korzyści ze sportów motorowych" - powiedział Jim Campbell, wiceprezes Chevrolet U.S., Performance and Motorsports. "Naszym planem jest dalsza rywalizacja i wygrywanie na najwyższych poziomach wyścigów samochodowych".


Źródło: Chevrolet