Chevrolet Trax zdobywa 5 gwiazdek w Euro NCAP

Chevrolet Trax zdobywa 5 gwiazdek w Euro NCAP05.06.2013
Model Trax, najnowszy SUV Chevroleta, zdobył pięć gwiazdek w testach bezpieczeństwa przeprowadzonych przez niezależną organizację Euro NCAP (European New Car Assessment Program). Trax jest siódmym Chevroletem, ...

... który otrzymał najwyższą ocenę z zakresu bezpieczeństwa Euro NCAP, dołączając tym samym do „pięciogwiazdkowych” modeli Aveo, Volt, Cruze, Orlando, Malibu i Captiva.

Wyniki ogłoszonych testów bezpieczeństwa, przeprowadzonych według nowego, dużo bardziej rygorystycznego protokołu Euro NCAP 2013, pokazują jednoznacznie, że Chevrolet Trax jest jednym z najbezpieczniejszych aut w swoim segmencie.

Trax zakończył test ochrony dorosłych pasażerów z doskonałym wynikiem 94%. Model ten otrzymał maksymalną ocenę punktową m.in. w teście uderzenia bocznego w barierę, zapewniając podróżującym odpowiednią ochronę wszystkich części ciała. Eksperci z Euro NCAP dobrze ocenili również zachowanie konstrukcji nadwozia podczas zderzenia czołowego. Z kolei ochronę pasażerów przed urazami spowodowanymi szarpnięciem podczas uderzenia w tył pojazdu zapewniają regulowane fotele i zagłówki.

W kategorii ochrony dzieci przewożonych na pokładzie samochodu Trax zdobył dobre oceny w teście zderzenia bocznego i w zakresie instalacji fotelików dziecięcych.

Przedstawiciele Euro NCAP ogłosili jednocześnie, że w kwestii ochrony pieszych zderzak Chevroleta Traxa zapewnia dobrą ochronę w każdym zakresie, co jest jednoznaczne z przyznaniem maksymalnej oceny. Chevrolet Trax spełnił również wymagania instytutu Euro NCAP w zakresie systemów bezpieczeństwa, oferując standardowo elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) oraz układ ograniczenia prędkości.

Model Chevrolet Trax przetestowany przez ekspertów z instytutu Euro NCAP to wersja LT, wyposażona w napęd na przednie koła i 130-konny silnik wysokoprężny o pojemności 1,7 litra.


Źródło: Chevrolet