MotoNews.pl

Chevrolet Corvette Stingray Convertible w wersji ze sztywnym dachem

19 listopada 2019

Kategoria | Premiery  Rynek Premium  Sport
Corvette-Convertible-2020

Chevrolet Stingray w wersji kabrio na 2020 rok będzie oferować tyle samo przestrzeni bagażowej, co coupe, nawet z opuszczonym dachem.

Chevrolet zawsze miał słabość do jazdy z wiatrem we włosach, gdy w 1953 roku na rynku zadebiutował model Corvette był dostępny tylko jako kabriolet. Chevrolet Corvette Stingray 2020 z opuszczanym dachem nawiązuje do tego dziedzictwa i będzie pierwszym kabrioletem wyposażonym w silnik o średniej pojemności i sztywny dach w historii modelu.

Corvette Stingray Convertible Hardtop 2020

Corvette Stingray 2020 ze sztywnym dachem, który projektanci idealnie zestawili z resztą nadwozia ma wprawdzie bagażnik, w którym zmieszczą się tylko dwa zestawy kijów golfowych, ale za to będzie je można tam przewieźć nawet, jeśli dach będzie opuszczony. W kabriolecie zachowano także schowek w przedniej części, w który wyposażona była wersja coupe.

Corvette Convertible 2020 4

Dzięki sztywnemu dachowi w kabinie Stingraya będzie ciszej, bezpieczniej i nadal funkcjonalnie, jak zapewniają projektanci Chevroleta. Design nadwozia zainspirowały wojskowe myśliwce. Na pokrywie bagażnika znajdują się aerodynamiczne elementy zainspirowane obudowami silników odrzutowych. Użyto ich również w modelach koncepcyjnych Chevrolet Engineering Research Vehicle (CERV) I i II oraz w konceptach Corvette SS i SR2. Redukują recyrkulację powietrza w kabinie i dodają autu nieco egzotycznego wyglądu.

Corvette Convertible 2020 5

Dwuczęściowy dach można aktywować przy prędkościach do 48 km/h i schować w ciągu 16 sekund. Dach uruchamia 6 silniczków elektrycznych. Standardowo dach jest dostępny w kolorze nadwozia, opcjonalnie można go zamówić z elementami pokrytymi metalicznym lakierem. Kompozytowy dach i przedział silnikowy zapewniają swobodny „oddech” jednostce napędowej, czyli nowej generacji 6,2-litrowego silnika Small Block V-8 LT2. Odznacza się mocą 495 KM (369 kW) i maksymalnym momentem obrotowym 637 Nm (w przypadku montażu sportowego układu wydechowego). Z jednostka napędową wspópracuje 8-biegowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów.

Chevrolet Corvette Stingray 2020 wejdzie do produkcji w USA pod koniec tego roku, a w sprzedaży pojawi się w pierwszym kwartale 2020 r.

Zdjęcia: Chevrolet, opracowanie BM