Napędzany ogniwami paliwowymi Chevrolet Sequel

Napędzany ogniwami paliwowymi Chevrolet Sequel04.04.2007
Chevrolet Sequel jest pierwszym na świecie dopuszczonym do ruchu pojazdem, w którym system napędowy oparty na wodorowych ogniwach paliwowych został połączony z wachlarzem zaawansowanych technologicznie rozwiązań ...

Chevrolet Sequel jest pierwszym na świecie dopuszczonym do ruchu pojazdem, w którym system napędowy oparty na wodorowych ogniwach paliwowych został połączony z wachlarzem zaawansowanych technologicznie rozwiązań, takich jak elektroniczna kontrola prowadzenia i hamowania ("by-wire"), silniki umieszczone w kołach, bateria litowo-jonowa i lekka aluminiowa konstrukcja.

Napędzany ogniwami paliwowymi Chevrolet Sequel 1 Do napędzania samochodu wykorzystywany jest wodór, dzięki temu zamiast "tradycyjnych" spalin emituje on parę wodną. Sequel zadebiutował w 2005 r. podczas targów North American International Auto Show w Detroit.

W porównaniu z innymi współczesnymi pojazdami napędzanymi ogniwami wodorowymi Sequel jest bezkonkurencyjny: jednorazowo może przejechać ponad 480 km, a przyspieszenie od 0 km/h do 100 km/h osiąga w czasie krótszym niż 10 sekund. Ten Chevrolet posiada wszystkie zalety pięciomiejscowego crossovera typu SUV klasy premium: imponujący wygląd, przestronne wnętrze i całkowicie aluminiową karoserię, która spełnia wszystkie obowiązujące amerykańskie normy bezpieczeństwa. Charakterystyczne jest też niskie podwozie, przypominające deskorolkę, w którym mieszczą się wszystkie elementy głównego napędu, układu hamulcowego oraz podwozia.

Dodatkowe zalety samochodu to:
- niezwykle dobra kontrola jazdy po śniegu, lodzie i nierównym terenie
- moment obrotowy wyższy o 70%, który umożliwia niezwykłe przyspieszenie
- krótsza droga hamowania
- możliwość komunikowania się z kierowcami innych pojazdów i rozmowy na temat
problemów związanych z ruchem drogowym i stanem drogi

Źródło: Chevrolet