Nowy crossover Chevroleta

Nowy crossover Chevroleta30.05.2007
Jak donosi Detroit News, kompaktowy SUV o nazwie Trailblazer zniknie z oferty modelowej GM w przyszłym roku. Zastąpi go na początku 2010 roku zupełnie nowy model zbudowany w oparciu o globalną platformę podłogową Lambda ...

Jak donosi Detroit News, kompaktowy SUV o nazwie Trailblazer zniknie z oferty modelowej GM w przyszłym roku. Zastąpi go na początku 2010 roku zupełnie nowy model zbudowany w oparciu o globalną platformę podłogową Lambda.

Na tej płycie podłogowej powstaje między innymi Saturn Outlook, Buick Enclave i prezentowany na zdjęciu GMC Acadia. Wszystkie te trzy modele to coraz coraz bardziej popularni w USA przedstawiciele segmentu crossover. Szczególnie dużym powodzeniem cieszy się luksusowy Buick Enclave, na którego odbiór trzeba czekać w USA kilka miesięcy. Takiej sytuacji dilerzy Buicka nie pamiętają od kilkunastu lat.

Crossovery stanowiły 4% ogólnej sprzedaży GM w kwietniu. Nowy model Chevroleta otrzyma prawdopodobnie nazwę Traverse i wejdzie do sprzedaży pod koniec 2009 roku jako model 2010. Jego produkcja odbywać się ma w fabryce GM Springs Hill w Tennessee.

Źródło: Detroit News, Informacja Moto Target