Chevrolet Beat następca Daewoo Matiza

Chevrolet Beat następca Daewoo Matiza12.06.2007
Jak podał brytyjski magazyn Autocar, General Motors oficjalnie potwierdził, że koncepcyjny Chevrolet Beat będzie skierowany do produkcji i zastąpi Daewoo Matiza sprzedawanego na naszym rynku, jako Chevrolet Spark ...

Jak podał brytyjski magazyn Autocar, General Motors oficjalnie potwierdził, że koncepcyjny Chevrolet Beat będzie skierowany do produkcji i zastąpi Daewoo Matiza sprzedawanego na naszym rynku, jako Chevrolet Spark.

Chevrolet Beat to jeden z trzech małych koncepcyjnych aut GM zaprezentowanych kilka miesięcy temu podczas salonu w Nowym Jorku. Według wypowiedzi przedstawicieli GM, te trzy samochody będą wyznaczać przyszły kierunek designu aut Chevroleta. Następca modelu Matiz oferowany będzie jako 3 i 5 drzwiowy hatchback. Auto będzie jednak od niego wyraźnie większe, dłuższe i szersze. Niedługo pojawi się też nieco zmieniona wersja modelu Aveo hatchback z nowym wnętrzem i kilkoma zmianami obejmującymi wygląd pasa przedniego i kształt tylnych lamp. Debiut tego auta zapowiedziano na salon samochodowy w Bolonii. Natomiast nowa generacja modelu Matiz/Spark pojawi się na rynku nie wcześniej jak pod koniec 2008 roku.

Źródło: Autocar, GM InsideNews, Informacja Moto Target