Ostatnia szansa by kupić edycje specjalne Corvette

Ostatnia szansa by kupić edycje specjalne Corvette02.10.2007
Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji nabyć dwóch limitowanych edycji sportowych Corvette Coupe - noszących nazwy: "Victory Edition" i "Ron Fellows Edition" ma jeszcze ostatnią szansę, aby złożyć zamówienie u brytyjskich dilerów tej marki.

Sugerują oni jednak, aby się spieszyć, ponieważ rozchodzą się one niczym przysłowiowe gorące bułeczki.

Ostatnia szansa by kupić edycje specjalne Corvette 1 "Victory Edition" (Zwycięska Edycja) została wyprodukowana, aby uczcić spektakularny, sportowy sukces marki, ponad 50 zwycięstw w poszczególnych wyścigach i pięć pierwszych miejsc w danej klasie w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Zapłacić za nią trzeba, bagatela, od 42 990 funtów.

Oparto ją o model Corvette C6 Coupe, nawiązuje także do samochodu wyścigowego Corvette C6.R i sportowego Corvette Z06. "Zwycięską edycję" napędza 6-litrowy silnik V8 o mocy 404 KM i momencie obrotowym 546 Nm, w połączeniu sześciostopniową skrzynią manualną lub opcjonalnie z sześciobiegową przekładnią Paddle Shift z funkcją sekwencyjnej zmiany przełożeń i trybem automatycznym.

"Victory Edition" jest dostępna w dwóch kolorach nadwozia, mających symbolizować chwalebną, sportową historię Corvette: czarnym i żółtym, do tego aluminiowe felgi i szeroki spojler w tyle, polakierowany w kolorze nadwozia. We wnętrzu znajdziemy dwukolorowe fotele obite skórą z emblematami Corvette i szwami o kontrastowej barwie oraz system dźwiękowy Bose® z siedmioma głośnikami.

Ostatnia szansa by kupić edycje specjalne Corvette 2 Corvette Z06 "Ron Fellows Edition" to niezwykły hołd złożony kanadyjskiemu kierowcy wyścigowemu i jego wkładowi w sportowy sukces Corvette. Wyprodukowano jedynie 399 egzemplarzy, przy czym na rynek europejski przeznaczono zaledwie 33 pojazdy. Ich ceny rozpoczynają sie od 59 990 funtów.

"Edycja Rona Fellowsa" jest dostępna tylko w kolorze arktycznej bieli. Ten wyjątkowo ekskluzywny model wyróżnia także autograf Rona Fellowsa i paski w stylu aut wyścigowych na błotniku oraz dziesięcioramienne felgi aluminiowe.

Edycja ta bazuje na modelu Corvette Z06 i posiada silnik LS7 V8 o mocy 512 Km (377kW) przy 6300 obr./min.

Jeśli mają więc Państwo nadwyżkę w gotówce, wystarczy się zgłosić do dilera, aby te cacka były wasze.

Źródło: opr. BM, na podst. Newspress