Corvette z piekła rodem

Corvette z piekła rodem16.04.2008
Jest czarna jak sam diabeł, demonicznie szybka, pochodzi z Niemiec i nie jest to BMW. To monstrualnie szybkie auto powstało w małej fabryczce niemieckiego tunera Geigercars, który od prawie 30 lat uwielbia przerabiać wszystko...

Corvette z piekła rodem 1... co ma koła, duże silniki i jest ""made in USA". Geigercars zbudował niedawno najszybszego na świecie policyjnego Hummera i zrealizował kilka innych szalonych pomysłów.

Tym razem tworzywem stała sie Corvette Z06, czyli najszybsza obok wersji ZR-1 seryjna "Vette" jaką można oficjalnie kupić. Przyprowadzając ją do firmy Geiger w ciągu kilku godzin z seryjnych 512 KM tuner wyczaruje 542 rumaki.

Jeśli i to nie jest tym o czym zawsze marzyłeś, a uważać tak mogą tylko samobójcy, zawsze możesz zdecydować się na wersję Black Edition. Już sam jej wygląd wzbudza na przechodniach i innych kierowcach raczej strach, niż szacunek.

Corvette z piekła rodem 2Do tego stopnia, że nikt się nie zdziwi, jeśli z auta wysiądzie Darth Vader w swojej pelerynie, albo Hannibal Lecter w uroczej masce.

Jak wskazuje nazwa tej edycji wszystko oprócz szyb i zacisków hamulcowych pomalowano czarnym matowym kolorem. Pod długą maską spoczywa 7-litrowy silnik V8 LS7 o mocy 592 KM. Osiągi adekwatne do powyższych danych - 0-100 km/h poniżej 4 sekund, prędkość maksymalna powyżej 340 km/h.

Źródło: Geigercars, informacja Moto Target