3-drzwiowy Aveo uzupełni gamę modeli Chevrolet

3-drzwiowy Aveo uzupełni gamę modeli Chevrolet05.06.2008
W czerwcu w ofercie europejskich dealerów pojawi się nowy trzydrzwiowy Chevrolet Aveo. Będzie on dopełnieniem tej cieszącej się dużym powodzeniem rodziny małych samochodów po tym, jak na początku bieżącego roku do sprzedaży trafił model pięciodrzwiowy.

3-drzwiowy Aveo uzupełni gamę modeli Chevrolet 1Najważniejszymi cechami obu tych modeli jest ich przyciągający uwagę wygląd zewnętrzny, stylowe wnętrze i coraz wydajniejsze silniki benzynowe. Klient będzie miał do wyboru dwa nowe silniki benzynowe: o pojemności 1.2 litra z dwoma wałkami rozrządu w górnej części i mocy 84 KM oraz 1.4 litra, osiągający moc 101 KM.

Na życzenie dostępny jest również mocniejszy silnik benzynowy z automatyczną skrzynią biegów. Oba silniki biją swoich poprzedników na głowę, jeśli chodzi o zużycie paliwa. Wersja podstawowa, mimo że jej moc jest większa o 12 KM, będzie zużywała średnio 14 procent paliwa mniej (standard MVEG).

3-drzwiowy Aveo uzupełni gamę modeli Chevrolet 2 Aveo jest pierwszym współczesnym modelem Chevroleta "made in Europe". W 2008 roku z taśmy produkcyjnej zakładów FSO w Warszawie zjedzie około 60 000 egzemplarzy Aveo, a liczba ta wzrośnie prawdopodobnie do 100 000 w 2009 r. "Produkcja samochodów Chevroleta w Unii Europejskiej dla odbiorców europejskich to dla nas zaszczyt," podkreśla Wayne Brannon, dyrektor generalny Chevrolet Europe. "Produkcja Aveo w Polsce zwiększa globalne moce wytwórcze Chevroleta i pomoże nam sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu w regionie i skrócić zarówno okres oczekiwania na dostawę, jak i jej dystans.

Źródło: Chevrolet, fot. Chevrolet