Corvette ZR1 - więcej szczegółów

Corvette ZR1 - więcej szczegółów23.06.2008
Chevrolet oficjalnie ogłosił, jakimi osiągami będzie się mogła pochwalić nowa supersportowa Corvette ZR1. Liczby podane przez Chevroleta rzeczywiście są bardzo zachęcające. Poznaliśmy także cenę nowego modelu.

Pod maską z włókna węglowego kryje się turbodoładowany 6,2-litrowy silnik LS9.

Corvette ZR1 - więcej szczegółów 1Dzięki tej jednostce napędowej Corvette ZR1 rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy, o 0,3 sekundy szybciej niż i tak niezwykle szybka Corvette Z06. Maksymalna prędkość tego sportowego auta to 330 km/h, co czyni z ZR1 najszybszą Corvettę, jaką kiedykolwiek wyprodukowano.

"ZR1 to niezwykły pojazd pod każdym względem" – powiedział Ed Peper, wiceprezes północnoamerykańskiego oddziału Chevroleta – "Po prostu nie ma drugiego takiego samochodu na świecie, który oferowałby tak wyważony stosunek osiągów, ceny i ekonomiczności w zużyciu paliwa."

"Świetny stosunek mocy do wagi daje ZR1 przewagę nad konkurencją i pozwala na osiągi, których trzeba doświadczyć, aby w pełni je docenić" – powiedział Tom Wallace, główny inżynier Corvette.

Za to szybkie niczym strzała cudo motoryzacji klienci będą musieli zapłacić przynajmniej 103 300 dolarów (wersja podstawowa).

Źródło: Newspress