Chevrolet Cruze zastąpi Lacetti!

Chevrolet Cruze zastąpi Lacetti!10.07.2008
Chevrolet poinformował, że jego najnowszy model w segmencie samochodów kompaktowych będzie nosił nazwę Cruze. Nowy Chevrolet będzie miał swoją światową premierę podczas Salonu Samochodowego w Paryżu na początku października.

Cruze został opracowany przez międzynarodowy zespół projektantów i inżynierów, i będzie produkowany w wielu miejscach na świecie. Nowy Chevrolet ma długość wynoszącą prawie 4,6 m, oferuje przestronne wnętrze dla pięciu pasażerów oraz przestrzeń bagażową, zapewniając mu przewagę nad konkurentami w segmencie samochodów kompaktowych.

Model Cruze cechuje nowy uniwersalny język projektowania, który będzie rozwijany i będzie stanowić charakterystyczny element przyszłych pojazdów spod znaku Chevroleta. Łącząc wysokie standardy bezpieczeństwa z wyjątkową jakością wykonania, Chevrolet ponownie dotrzymuje obietnicy, oferując bardzo atrakcyjny i wartościowy pakiet.

Nowy Chevrolet Cruze będzie dostępny na rynku europejskim wiosną 2009 r., a następnie pojawi się w innych regionach świata. W Rosji, największym rynku samochodowych Chevroleta w Europie, Cruze będzie również produkowany w nowych zakładach GM w Sankt Petersburgu, począwszy od wiosny 2009 r.

Źródło: GM Poland