Zobacz najszybsze auto na Nurburgring

Zobacz najszybsze auto na Nurburgring14.07.2008
Informowaliśmy już, że tytuł króla północnej pętli toru Nurburgring nie należy już do diabelsko szybkiego Nissana GTR. Najszybciej okrążenie pokonała Corvette ZR-1 prowadzona przez Jima Mero - kierowcę testowego GM.

Standardowa Corvette ZR1 wyposażona w seryjne opony pokonała okrążenie toru 7 minut i 26 sekund, czyli o aż 3 sekundy szybciej od Nissana GT-R! Po ukończeniu przejazdu jeden z inżynierów Corvette przyznał, że samochód mógł pokonać kilka zakrętów jeszcze szybciej, jednak na przeszkodzie stanął silny wiatr.

Sercem Corvette ZR1 jest doładowany silnik V8 o pojemności 6,2 litra i mocy 640 KM. Kluczem do doskonałych osiągów, takich jak prędkość maksymalna 330 km/h czy przyspieszenie od 0 do 96 km/h w 3,4 sekundy, jest świetny stosunek mocy do wagi – ZR1 waży nieco ponad 1500 kg. Dzięki zastosowaniu komponentów z włókna węglowego, np. w przednich błotnikach, masce i dachu, udało się ograniczyć wagę samochodu do minimum.

Zapraszamy do obejrzenia pasjonującego wideo z rekordowego przejazdu , podczas którego Corvette rozpędza się na kilku odcinkach prawie do 300 km/h!

Źródło: Carscoop, informacja Moto Target