Chevrolet na British International Motor Show 2008

Chevrolet na British International Motor Show 200823.07.2008
Podczas międzynarodowego pokazu motoryzacyjnego British International Motor Show, który odbędzie się w dniach od 23 lipca do 3 sierpnia, Chevrolet zaprezentuje dwa samochody koncepcyjne - modele Camaro i Beat.

Wspomniane prototypy to nie tylko stylowe projekty. Oglądając je patrzymy na najbliższą przyszłość marki.

Choć to samochody koncepcyjne, Camaro i Beat z pewnością znajdą się w centrum zainteresowania, to właśnie pozostałym produkowanym przez siebie modelom, Chevrolet zawdzięcza dynamiczny rozwój firmy od debiutu marki w Wielkiej Brytanii na początku 2005 roku. Ten rosnący trend w 2007 roku zaowocował rekordową w historii firmy sprzedażą, a dalszy rozwój sprawia, że prognozy na 2008 rok są równie optymistyczne.

Chevrolet na British International Motor Show 2008 1 W Londynie dwa modele samochodów po raz pierwszy zaprezentują się publiczności. Najnowszą propozycją w ofercie samochodów Chevroleta jest Aveo, którego sprzedaż rozpoczęła się na początku maja. Samochód może być napędzany silnikami o pojemności 1.2 lub 1.4 litra, charakteryzującymi nawet o 17 procent większą oszczędnością paliwa w porównaniu do ustępującego modelu.

Początkowo model dostępny był jako pięciodrzwiowa wersja w trzech stylizacjach. Trzydrzwiowa wersja Aveo pojawiła się w salonach Chevroleta pod koniec czerwca. Wszystkie modele Aveo posiadają wszechstronne standardowe wyposażenia, w wyjątkowych cenach.

Kolejnym debiutantem podczas pokazu będzie Epica. Ten nowy model samochodu charakteryzuje się wymiarami modelu klasy Premium oraz kompletnym wyposażeniem, za cenę kompaktowego samochodu rodzinnego typu hatchback.

Chevrolet na British International Motor Show 2008 2 Epica zadebiutowała na rynku w Wielkiej Brytanii w kwietniu 2008 roku. Samochód może być napędzany dwoma różnymi silnikami i być wyposażony w jeden z dwóch rodzajów skrzyń biegów. Podstawowy model - LS - posiada jedyny w swoim rodzaju sześciocylindrowy, poprzecznie zamontowany silnik o pojemności 2.0 litrów, dzięki któremu Epicę prowadzi się tak płynnie i subtelnie jak samochód o silniku o dużej pojemności, jednak za o wiele bardziej przystępną cenę. Inny silnik, którym może być napędzana Epica w wersji LS i najlepszej wśród możliwych opcji, wersji LT, to tradycyjny 2 litrowy diesel. Epica w wersji LT posiada 6 biegową automatyczną skrzynię biegów.

Obok modeli Aveo i Epica podczas Londyńskiego pokazu zaprezentowane zostaną inne kluczowe modele marki Chevrolet, między innymi wyjątkowo popularny SUV Captiva, która po raz pierwszy pojawiła się na brytyjskim rynku w zeszłym roku. Capitiva odegrała kluczową rolę we wprowadzaniu marki na nowe rynki.

Źródło: General Motors