Baterie akumulatorów do Chevroleta Volt

Baterie akumulatorów do Chevroleta Volt16.01.2009
Chevrolet Volt, pojazd z napędem elektrycznym o rozszerzonym zasięgu, który zapewnia do 40 mil jazdy z napędem elektrycznym, bez benzyny i bez spalin, będzie wykorzystywał baterie akumulatorów wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych ...

...przez General Motors, ogłosił Prezes General Motors Rick Wagoner, podczas Północnoamerykańskiego Międzynarodowego Salonu Samochodowego.

GM założy pierwsze zakłady produkujące baterie akumulatorów litowo-jonowych prowadzone przez znaczącego producenta samochodów w Stanach Zjednoczonych, w celu wytwarzania systemu baterii akumulatorów dla Chevroleta Volt. System ten składa się z ogniw litowo-jonowych zgrupowanych w moduły wraz z pozostałymi kluczowymi komponentami akumulatora.

Zakłady zostaną umiejscowione w Michigan, w zależności od wyników negocjacji z władzami stanowymi i lokalnymi. Przygotowanie siedziby rozpocznie się na początku 2009r., linia produkcyjna zostanie zainstalowana w połowie roku a produkcja ruszy w 2010r.

Baterie akumulatorów do Chevroleta Volt 1 "Projektowanie, rozwój i produkcja zaawansowanych technologicznie akumulatorów muszą być kluczowymi obszarami działania dla GM, dlatego szybko budujemy nasz potencjał i zasoby, aby wesprzeć ten kierunek," powiedział Wagoner. "Po raz kolejny pokazujemy nasze zaangażowanie w elektryfikację samochodów, a w przypadku Chevroleta Volt - to zaangażowanie wyniosło do tej pory już ponad 1 miliard $."

Ogniwa litowo-jonowe do Volta będzie dostarczał LG Chem. Compact Power Inc., spółka zależna LG Chem z siedzibą w Troy, w stanie Michigan, będzie produkować baterie akumulatorów do prototypowych wersji Volta, dopóki nie ruszą zakłady akumulatorowe GM. Wzajemna umowa inżynieryjna z Compact Power i LG Chem została podpisana także w celu dalszego przyspieszenia rozwoju technologii akumulatorów litowo-jonowych do Volta.

Przez ostatnie 16 miesięcy, GM testował baterie akumulatorów do Volta zasilane ogniwami LG Chem. Testy te - prowadzone zarówno na drodze jak i w laboratorium - dostarczyły bezcennych spostrzeżeń dotyczących technologii akumulatorów litowo-jonowych.

"Dokonany przez nas wybór LG Chem został oparty na osiągach technicznych, gotowości produkcyjnej, efektywności, żywotności oraz wykazane przez LG Chem osiągnięcia w zakresie wyjątkowej jakości," powiedział Wagoner. "W GM wierzymy, że potencjał techniczny LG Chem, w połączeniu z naszym doświadczeniem i wiedzą inżynieryjną i produkcyjną, pomoże nam uplasować się na czołowej pozycji w dziedzinie rozwoju napędzanych elektrycznie pojazdów, tak dzisiaj jak i w przyszłości."

Źródło: GM