Chevrolet Volt doceniony za ochronę środowiska

Chevrolet Volt doceniony za ochronę środowiska12.02.2009
Chevrolet Volt zdobył za swą innowacyjną technologię pierwszą nagrodę w kategorii rozwiązań przyjaznych środowisku podczas 24. Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacji w Paryżu. W ciągu tych 24 lat Międzynarodowy Festiwal Motoryzacji ...

...z uwagą witał innowacyjne rozwiązania branżowe budzące emocje i pasję. Podczas tegorocznej prezentacji organizatorzy podkreślali jednak fakt, iż obecny kryzys gospodarczy niewątpliwie zmieni nasz sposób postrzegania samochodu i sposób, w jaki go użytkujemy. „Projektanci, konstruktorzy i osoby odpowiedzialne w branży samochodowej za marketing zmuszeni będą odpowiednio zareagować na następujący paradoks: tworzyć pojazd odpowiadający nowym oczekiwaniom i wymaganiom bez jednoczesnego negatywnego wpływu na jego urok", powiedział Remi Depoix, dyrektor Festiwalu.

Mając te zagadnienia na uwadze członkowie jury w składzie obejmującym przedstawicieli branży, artystów i przedstawicieli mediów, którym przewodniczyli architekt, Jean-Michel Wilmotte, i czterokrotny mistrz świata Formuły 1, Alain Prost, przyznało Chevroletowi Volt nagrodę „Grand Prix de l'Environnement 2009".

Chevrolet Volt wykorzystuje innowacyjny układ napędowy GM o nazwie Voltec w pojazdach z napędem elektrycznym o zwiększonym zasięgu. W przypadku krótkich przejazdów, do 60 km, Volt wykorzystywać będzie wyłącznie akumulator litowo-jonowy zasilany ze standardowego gniazdka 230 V. W przypadku większych odległości pojazd napędzany będzie prądem generowanym przez niewielki wewnętrzny silnik spalinowy. Koła napędzane są elektrycznie przez cały czas i przy każdej prędkości.

„To wielki zaszczyt móc odebrać tę nagrodę w imieniu firmy General Motors i wszystkich, którzy pracowali nad tym pionierskim projektem. Chevrolet Volt na nowo definiuje transport samochodowy", powiedział Brent Dewar, Wiceprezes GM Europe ds. sprzedaży, marketingu i usług posprzedażnych. „Wykorzystując układ napędowy Voltec, pojazd umożliwia naszym klientom przejechanie setek kilometrów na napędzie elektrycznym, co stanowi odpowiedź na dzisiejsze i jutrzejsze wyzwania energetyczne i środowiskowe."

Źródło: Chevrolet Europe