Corvette ZR1 Hero Edition za 3 dolary?

Corvette ZR1 Hero Edition za 3 dolary?12.05.2009
Jak stać się właścicielem wyjątkowej Corvetty ZR1 Hero Edition? Wystarczą 3 dolary i odrobina szczęścia. Tyle bowiem kosztował będzie los na loterii, która odbędzie się 23 grudnia w Stanach Zjednoczonych. Dochód z akcji zostanie przekazany ...

...na rzecz fundacji Kids Wish Network wspierającej dzieci, które pokonały przeciwności losu dzięki odwadze i duchowi walki - stąd też nazwa wyjątkowej Corvetty Hero Edition.

Samochód wyróżnia się czerwonymi akcentami nadwozia, specjalną grafiką oraz elementami z włókien węglowych. Wyjątkowy charakter tego egzemplarza podkreślą dodatkowo unikalne oznaczenia modelu. Pod maską wersji Hero Edition pracuje doładowany silnik V8 o mocy 638 KM.

Wersji ZR1 Hero Edition nie będzie można kupić w salonach dealerskich, co w jeszcze większym stopniu podnosi jej wartość. Z drugiej strony będzie można kupić nieograniczoną ilość losów i w ten sposób zwiększyć swoje szanse na główną wygraną. Warto również wspomnieć, że obok nowoczesnej Corvetty wśród nagród na loterii pojawi się także jej odrestaurowana siostra, czyli Corvette 427ci roadster z 1967 roku z 390-konnym silnikiem pod maską.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia modelu ZR1 Hero Edition.

Źródło: fot. Corvette, informacja Moto Target