Chevrolet prosi klientów o pomoc

Chevrolet prosi klientów o pomoc02.11.2009
Wstępny kolor produkcyjny pojazdu elektrycznego o zwiększonym zasięgu (E-REV), Chevroleta Volta, to kolor srebrny z odcieniem szmaragdu. Jest to kolor oficjalny. Niepewna jest natomiast nazwa, jaką firma Chevrolet nada tej wyjątkowej barwie karoserii, ...

...dlatego też spółka zwraca się do klientów z prośbą o pomoc w podjęciu decyzji. Od dnia 22 października, Krajowego Dnia Koloru, firma Chevrolet prowadzi internetowy konkurs na nazwę koloru na stronie chevroletvoltage.com., zaś trzech finalistów poleci w grudniu tego roku do Los Angeles stanąć w ostatecznej walce o szansę znalezienia się w gronie pierwszych osób, które zasiądą za kierownicą przedprodukcyjnego Volta. „Chcemy zaprosić klientów do wzięcia udziału w procesie rozwoju Chevroleta Volta i dać im szansę na to, by stanowili część naszego programu," mówi Maria Rohrer, dyrektor ds. modelu Volt oraz globalnych działań marketingowych spółki Chevrolet. „Szukamy nazwy koloru odzwierciedlającej innowacyjność i ducha modelu Volt."

Nagrodą w konkursie dla trzech finalistów i ich osób towarzyszących będzie przelot do Los Angeles, dwudniowy pobyt w hotelu, karta upominkowa o wartości 400 dolarów oraz udział w Salonie Motoryzacyjnym w Los Angeles w dniu 2 grudnia 2009 roku. Zwycięzca ogłoszony zostanie przez firmę Chevy w dniu 1 grudnia i będzie miał możliwość zasiąść za kierownicą przedprodukcyjnego Volta.

Uczestnicy mogą zgłaszać swoje nazwy koloru na stronie www.chevroletvoltage.com do godziny 08:00 czasu ET (wschodnioamerykańskiego) dnia 4 listopada. Spośród wszystkich zgłoszeń firma Chevrolet wybierze trzech finalistów, opierając się na oryginalności, kreatywności oraz zdolności do uchwycenia innowacyjności i ducha modelu Volt. Finaliści przejdą do drugiej rundy, w której klienci głosować będą na propozycje na stronie www.chevroletvoltage.com od godziny 08:00 czasu ET 16 listopada do godziny 08:00 czasu ET 1 grudnia. Naszym klientom wolno będzie oddać jeden głos na jedną osobę i tylko z jednego adresu protokołu internetowego przez cały okres głosowania.

Uczestnicy zgłaszać mogą wiele propozycji nazw. W przypadku zgłoszenia przez więcej niż jednego uczestnika tej samej nazwy koloru, do konkursu dopuszczona zostanie pierwsza osoba zgłaszająca, zaś pozostałe zgłoszenia uznane zostaną za nieważne. W konkursie mogą brać udział osoby legalnie zamieszkujące w USA i Dystrykcie Kolumbia. Uczestnicy winni mieć ukończone 18 lat i posiadać ważne prawo jazdy.

Kolor srebrny z odcieniem szmaragdu dostępny będzie wyłącznie w modelu Chevy Volt. Nowy, wybrany przez uczestnika kolor lakieru wejdzie w skład palety kolorów nadwozia modelu Volt dostępnych z chwilą rozpoczęcia produkcji, w tym kolorów Black, Silver Ice Metallic, Cyber Gray Metallic, Crystal Red Metallic oraz ekskluzywnego White Diamond Tri-Coat.

Chevy Volt to praktyczny pojazd elektryczny o zwiększonym zasięgu (E-REV) z generatorem prądotwórczym zwiększającym całkowity zasięg samochodu. Szacuje się, iż będzie on w stanie przejechać do 40 mil na napędzie elektrycznym bez konieczności wykorzystania benzyny i emisji spalin. Po rozładowaniu akumulatora litowo-jonowego uruchomiony zostaje generator prądotwórczy zwiększający całkowity zasięg samochodu do ponad 300 mil.

Produkcja modelu Volt rozpocząć się ma w drugim półroczu 2010 roku. Cena nie została jeszcze podana.

Źródło: Chevrolet