Chevrolet Cruze uzyskuje 5 gwiazdek Euro NCAP

Chevrolet Cruze uzyskuje 5 gwiazdek Euro NCAP26.11.2009
Dostępny na całym świecie kompaktowy sedan Chevrolet Cruze uzyskał maksymalną możliwą ocenę pięciu gwiazdek w europejskim programie oceny bezpieczeństwa nowych samochodów EuroNCAP, którego najnowsze rankingi bezpieczeństwa ...

...opublikowano w dniu dzisiejszym. W testach EuroNCAP Cruze zdobył 79 na 100 możliwych do uzyskania punktów, co czyni z niego jeden z najbezpieczniejszych modeli w klasie samochodów pasażerskich. Cruze osiągnął wynik 96 procent w ochronie bezpieczeństwa pasażera, pobijając wszystkie testowane marki Premium, co czyni go tegorocznym liderem.

Cruze otrzymał 16 możliwych do zdobycia punktów w testach zderzeń przednich i 8 możliwych do zdobycia punktów w testach zderzeń bocznych z ruchomą i odkształcającą się barierą. Cruze jest pierwszym samochodem pasażerskim, jaki otrzymał maksymalną do zdobycia liczbę punktów w obu testach od czasu rozpoczęcia publikacji z testów zderzeniowych EuroNCAP w roku 1997.

Ta niezależna europejska organizacja testująca przyznała również nowemu, kompaktowemu sedanowi Chevroleta wysokie 7,3 na 8 możliwych do zdobycia punktów w poważnym teście zderzeniowym słupków bocznych, co wskazuje na to, iż wzmocniony szkielet boczny modelu Cruze przyczynia się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa pasażerów w przypadku kolizji bocznych. Zagłówki zastosowane w modelu Cruze zostały odpowiednio umieszczone tak, aby ograniczyć możliwość obrażeń powodowanych w przypadku kolizji tylnych. W wyniki przeprowadzonych testów, modelowi Cruze przyznano również wysokie noty w zakresie bezpieczeństwa dzieci i pieszych.

„Jesteśmy zadowoleni z wyjątkowo wysokiej oceny bezpieczeństwa modelu Cruze”, powiedział Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe. „Dzisiejsze wyniki potwierdzają, iż Cruze oferuje modelowe bezpieczeństwo. Charakterystykę tego modelu ponadto uzupełniają takie jego cechy, jak odważna stylistyka, doskonałe właściwości jezdne oraz wyjątkowy stosunek wartości do ceny.”

Źródło: Chevrolet Polska