Chevrolet Cruze laureatem nagrody AUTOBEST 2010

Chevrolet Cruze laureatem nagrody AUTOBEST 201018.12.2009
Chevrolet Cruze, który wiosną pojawił się na rynku europejskim, otrzymał od jury złożonego ze znanych dziennikarzy motoryzacyjnych ze Środkowej i Wschodniej Europy tytuł "AUTOBEST 2010". Dziennikarze z 15 krajów przyznali Cruze’owi pierwsze miejsce ...

...w kategorii „najlepszy zakup” („best buy”), a konkurencję stanowiły Hyundai i20, Skoda Yeti i Volkswagen Polo. Członkowie jury przyznawali punkty za łącznie 13 kryteriów. Są to stylistyka i parametry techniczne, takie jak prowadzenie, zużycie paliwa, wpływ na środowisko, przestronność oraz punkty za szczególne znaczenie na wschodzących rynkach Środkowej i Wschodniej Europy: na przykład rozbudowana sieć dystrybucji i łatwa dostępność części zamiennych i akcesoriów.

Przewodniczący jury nagrody AUTOBEST, Ilja Seliktar, powiedział w imieniu kapituły, że „Cruze stanowi najlepszy zakup spośród wszystkich samochodów w regionie” i dodał, że kompaktowy sedan Chevroleta został „ogólnym zwycięzcą dzięki doskonałemu stosunkowi wartości do ceny.”

Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe powiedział, że „Sprzedaż nowego Cruze’a w całej Europie przewyższyła wszelkie najbardziej optymistyczne prognozy. Pod względem wartości samochód reprezentuje wszystko, czego oczekujemy od Chevroleta: łączy on w sobie świetny wygląd z wysokimi standardami bezpieczeństwa i niezawodnością – i wszystko to za korzystną cenę.”

Kilka dni temu EuroNCAP przyznało nowemu Chevroletowi Cruze pięć gwiazdek w ocenie bezpieczeństwa. Według EuroNCAP Cruze otrzymał 79 punktów na 100 możliwych, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych modeli w tej klasie samochodów osobowych. Cruze osiągnął 96 procent ochrony dorosłych pasażerów, co plasuje go na drugim miejscu w tym roku, bijąc na głowę wszystkie testowane samochody klasy Premium.

Cruze uzyskał maksymalną notę 16 punktów w teście przy zderzeniu czołowym oraz maksymalną notę 8 punktów w teście przy zderzeniu bocznym z ruchomą deformującą się przeszkodą. Cruze jest pierwszym samochodem osobowym, który otrzymał maksymalne oceny w obu testach zderzeniowych, odkąd EuroNCAP zaczęło przeprowadzać te testy w 1997 r.

Nowy kompakt Chevroleta z powodzeniem zadebiutował na polskim rynku. Od rozpoczęcia sprzedaży w kwietniu br. do końca listopada nabywców znalazło 448 samochodów. Jest to ponad dwa razy więcej niż jego poprzednika, Chevroleta Lacetti sedan, którego sprzedaż w porównywalnym okresie 2008 roku wyniosła 217 sztuk.

Źródło: Chevrolet Poland