Chevrolet Cruze w finale WCOTY

Chevrolet Cruze w finale WCOTY10.02.2010
Organizatorzy światowego konkursu na "Samochód Roku" ogłosili, że Chevrolet Cruze został finalistą nagrody "Światowy Samochód Roku", a Camaro jest w finale światowego "Samochodowego Projektu Roku".

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w czasie Międzynarodowej Wystawy Samochodów w Nowym Jorku – New York International Auto Show – w czwartek, 1 kwietnia.

Chevrolet Cruze w finale WCOTY 1 Cruze jest jednym z 10 finalistów prowadzonego na całym świecie konkursu „Samochód Roku”, wybieranych przez jury składające się z 59 dziennikarzy pism motoryzacyjnych, w oparciu o ich doświadczenia wynikające z pracy zawodowej z każdym z kandydujących samochodów. W skład jury, na zasadzie proporcjonalności, wchodzą przedstawiciele Azji, Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, jak również innych części świata.

Kolejnym krokiem jurorów będzie ponowna ocena „najlepszej dziesiątki” samochodów w ramach przygotowań do finałowej rundy głosowania, która odbędzie się w lutym. Szczegółowo oceniają oni każdy pojazd pod względem ogólnym, ceny, bezpieczeństwa, wpływu na środowisko, wywieranego wrażenia oraz znaczenia jego posiadania dla właściciela.

„Bycie finalistą światowego konkursu na „Samochód Roku” potwierdza impet, z jakim Cruze wszedł na rynek”, powiedział Jim Campbell, dyrektor generalny firmy Chevrolet. „Ponad 125 tysięcy klientów już wybrało najnowszy model Cruze.

Chevrolet Cruze w finale WCOTY 2Tak dobre przyjęcie na rynku światowym daje nam przekonanie, że Cruze odniesie sukces zarówno tutaj w USA, jak i na każdym innym rynku, gdy stanie się dostępny w sprzedaży w trzecim kwartale tego roku.”

Cruze zdobył już wysoką pięciogwiazdkową ocenę przyznawaną w ramach europejskiego programu oceny nowych samochodów (EuroNCAP). Według ekspertów EuroNCAP jest to pierwszy samochód osobowy, który otrzymał maksymalna ocenę zarówno w teście zachowania pojazdu przy kolizji frontalnej, jak i teście na uderzenie z boku – od chwili, kiedy w roku 1997 organizacja EuroNCAP zaczęła podawać wyniki testów zderzeniowych. Cruze także otrzymał najwyższą w swojej klasie ocenę bezpieczeństwa w ramach australijskiego programu Oceny Nowych Samochodów (ANCAP) w czasie testów prowadzonych w Australii oraz w ramach chińskiego Programu Oceny Nowych Samochodów (C-NCAP), w czasie testów prowadzonych w Chinach.

Źródło: GM, fot. Chevrolet