Nowości Chevroleta w Genewie

Nowości Chevroleta w Genewie11.02.2010
Na osiemdziesiątym salonie motoryzacyjnym w Genewie, Chevrolet pokaże zapowiedź tego, co klienci będą mogli zobaczyć w europejskich salonach Chevroleta w ciągu następnych kilku lat. "Po debiucie modeli Cruze w 2009 roku i Spark w 2010 roku, ...

Nowości Chevroleta w Genewie 1...w naszym jubileuszowym roku 2011 wprowadzimy na rynek europejski kolejnych pięć ekscytujących Chevroletów” – powiedział prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe, Wayne Brannon.

W 2011 r. Chevrolet wprowadzi zupełnie nowego rodzinnego vana, którego projekt opiera się na modelu ekspozycyjnym Orlando oraz legendarnego Chevroleta Camaro w wersji coupe i cabrio.

Gwiazdą na stoisku Chevroleta w hali wystawowej numer 2 będzie samochód ekspozycyjny Aveo RS, debiutujący w Europie po światowej premierze podczas Północnoamerykańskiego Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego, mającej miejsce w zeszłym miesiącu. Samochód ten ma dynamiczny wygląd „hot hatch” i stanowi zapowiedź Chevroleta Aveo nowej generacji. Aveo RS, dłuższy, szerszy i bardziej przestronny niż obecnie produkowany model, ma elementy ekskluzywnego designu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz oraz oferuje taką ilość opcji personalizacji, jaka będzie dostępna w przypadku samochodów następnej generacji.

Nowości Chevroleta w Genewie 2 Samochód ekspozycyjny Aveo RS jest napędzany mocnym silnikiem turbodoładowanym 1,4L Ecotec o mocy 138 koni mechanicznych (103 kW). Sześciobiegowa ręczna skrzynia biegów została tak skonstruowana, aby zapewnić przyjemne wrażenia podczas jazdy.

„Aveo RS jest dowodem na to, że jesteśmy gotowi na zrobienie dużego postępu w segmencie małych samochodów. Już w chwili wejścia na rynek europejski w 2011 r. nowy Aveo będzie dotrzymywał kroku naszym całkowicie nowym modelom samochodów kompaktowych i mini – nowym Chevroletom: Cruze i Spark” – powiedział Brannon.

Źródło: Chevrolet