Chevrolet Volt w sprzedaży już w tym roku w USA

Chevrolet Volt w sprzedaży już w tym roku w USA11.03.2010
Trzy lata po zaprezentowaniu podczas Salonu Motoryzacyjnego w Detroit pierwszego koncepcyjnego samochodu Volt z napędem elektrycznym o rozszerzonym zasięgu Chevrolet ogłosił niedawno, że Volt wprowadzony zostanie na rynek ...

...w Kalifornii i Michigan w drugim półroczu 2010 roku. Pierwsze rynki sprzedaży Volta odgrywać będą zasadniczą rolę w ocenie gotowości rynku detalicznego na pojazdy z napędem elektrycznym.

Chevrolet Volt w sprzedaży już w tym roku w USA 1 Szeroko zakrojona elektryfikacja samochodów wymagać będzie istotnego zaplecza infrastrukturalnego, dlatego też Chevrolet zawarł partnerstwo z amerykańskimi spółkami świadczącymi usługi komunalne, jak również z Electric Research Institute (EPRI), w ramach rozszerzonego programu prezentacji i badań mającego doprowadzić do przyspieszenia elektryfikacji pojazdów i stworzenia programów ładowania pojazdów.

Volt wyróżnia się na tle innych elektrycznych lub hybrydowych układów napędowych obecnie dostępnych na rynku. Volt przejeżdża do 60 kilometrów (w cyklu mieszanym MVEG) przy zasilaniu energią elektryczną pochodzącą z 16-kWh akumulatora litowo-jonowego. Po jego rozładowaniu uruchomiony zostaje generator wytwarzający energię napędzającą silnik elektryczny, a jednocześnie podtrzymujący ładowanie akumulatora. Powoduje to rozszerzenie zasięgu Volta do ponad 500 kilometrów i czyni go prawdziwą alternatywą dla klientów posiadających samochody ze standardowymi silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi. W celu ponownego naładowania, Volta można podłączyć do domowego gniazda 230V.

Uruchomienie produkcji Volta na rynku północnoamerykańskim zaplanowane zostało na drugie półrocze 2010 roku w należących do koncernu GM zakładach Hamtramck w Detroit w stanie Michigan. Łączne inwestycje koncernu GM związane z modelem Volt realizowane w ośmiu lokalizacjach wyniosą 700 mln dolarów. Zakłady Detroit-Hamtramck stanowić będą ostateczny punkt montażu Volta, wykorzystujący narzędzia marki Grand Blanc i zaopatrywane w akumulatory litowo-jonowe przez należące do GM zakłady produkcji akumulatorów w Brownstown, wały rozrządu i korbowody Bay City oraz generator silników do Volta 1.4 l, pochodzące z zakładów we Flint w stanie Michigan. Produkcja akumulatorów w Brownstown rozpoczęła się już w styczniu bieżącego roku.

Chevrolet Volt w sprzedaży już w tym roku w USA 2 Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe, powiedział: „Jesteśmy ogromnie podekscytowani bieżącymi postępami w USA. Informacje i wnioski płynące z działań i partnerstw zawiązanych w Kalifornii i Michigan będą mieć dla nas ogromną wartość przy opracowywaniu planów wprowadzenia do produkcji i sprzedaży Chevroleta Volta w Europie”.

W roku 2011 obchodzone będzie stulecie marki Chevrolet. 3 listopada 1911 roku firma Chevrolet Motor Car Company została powołana do życia przez szwajcarskiego konstruktora Louisa Chevroleta oraz amerykańskiego przedsiębiorcę Billy’ego Duranta. Chevrolet Europe planuje przypieczętować obchody stulecia rozpoczęciem produkcji Chevroleta Volta w Europie. {AKAPIT] „Jestem pewien, iż Louis Chevrolet, sam będący wspaniałym konstruktorem, byłby ogromnie dumny wiedząc, że samochód taki jak Volt nosi jego nazwisko. Volt wyznacza nową kategorię samochodów z napędem elektrycznym i stanowi ważny krok w kierunku przyszłej elektryfikacji samochodów. W roku 2011, gdy spoglądać będziemy wstecz na 100 lat pasji motoryzacyjnej, Volt sprawi, że skupimy naszą uwagę na kolejnych ekscytujących 100 latach Chevroleta,” mówi Brannon.

Źródło: Chevrolet