Pierwszy przedprodukcyjny Chevrolet Volt

Pierwszy przedprodukcyjny Chevrolet Volt08.04.2010
31 marca został zakończony ważny etap wdrażania procesu produkcyjnego Chevroleta Volta, kiedy to pierwszy przedprodukcyjny egzemplarz tego modelu zjechał z linii w zakładzie montażowym Detroit-Hamtramck.

Przedprodukcyjne wersje Volta nie będą sprzedawane u dystrybutorów. Zostaną one wykorzystane do zapewnienia, ustalonego przez zespół inżynierów Volta, odpowiednio wysokiego poziomu jakości na wszystkich etapach produkcji.

Pierwszy przedprodukcyjny Chevrolet Volt 1 Więcej przedprodukcyjnych Voltów zostanie wyprodukowanych w ciągu następnych kilku miesięcy. Pojazdy te zostaną poddane badaniom przez specjalistów ds. produkcji, w ramach przygotowań zakładu do produkcji samochodów na rynek, która ruszy w drugiej połowie bieżącego roku.

„W naszym zakładzie zatrudniamy doświadczonych pracowników, którzy poprzez swoje przygotowanie oraz szkolenia otrzymali przywilej wprowadzenia marki Chevrolet tym samochodem w przyszłość” – powiedział dyrektor zakładu Detroit-Hamtramck, Teri Quigley.

Samochód elektryczny o zwiększonym zasięgu Chevrolet Volt zapewnia jazdę do 60 km wyłącznie na napędzie elektrycznym, następnie uruchamia się silnik-generator, ładujący baterie i w ten sposób płynnie zwiększający zasięg dodatkowo o ponad 500 km.

Źródło: Chevrolet Polska