Chevrolet Camaro wkrótce w Korei

Chevrolet Camaro wkrótce w Korei30.04.2010
GM zamierza sprzedawać w Korei Południowej modele z amerykańskiej gamy Chevroleta. Cały proces rozpoczyna mocny akcent - od 2011 roku będzie tam można zakupić Camaro. Wszystko wskazuje na to, że Camaro pozostanie Chevroletem, a nie Daewoo Camaro ...

Polacy doskonale wiedzą, że istnieje różnica między "amerykańskim Chevroletem" i "koreańskim". Jednak granice powoli zaczynają się zacierać, a często na jednym rynku oferowane są samochody z obu źródeł.

Chevrolet Camaro wkrótce w Korei 1Warto dodać, że akurat w Korei samochody GM Daewoo są sprzedawane jako Daewoo. Aktualnie Chevrolet zamierza w Korei rozpocząć sprzedaż Chevroletów z rynku amerykańskiego.

Cały proces rozpoczyna mocny akcent - od 2011 roku będzie tam można zakupić Camaro. Wszystko wskazuje na to, że Camaro pozostanie Chevroletem, a nie Daewoo Camaro.

Jak mówi prezes GM Mike Arcamone, nie chodzi o zastąpienie marki Daewoo na rynku koreańskim, ale o koegzystencję dwóch brandów. Chevrolet z 44% udziałem w sprzedaży to istotny gracz w gamie GM. Dzięki takim modelom jak Cruz czy Spark, Chevrolet umacnia swoją pozycję. W samym 2009 sprzedał on ponad 3,3 mln pojazdów na ponad 130 rynkach na całym świecie.

Źródło: worldcarfans.com, informacja Mototarget.pl