Barack Obama za kierownicą Chevroleta Volta

Barack Obama za kierownicą Chevroleta Volta19.07.2010
Podczas czwartkowej wizyty w zakładzie akumulatorowym Compact Power w Holland w stanie Michigan prezydent Barack Obama po raz pierwszy miał okazję usiąść za kierownicą Chevroleta Volta - samochodu elektrycznego o rozszerzonym zasięgu.

LG Chem, firma macierzysta Compact Power, produkuje ogniwa akumulatorowe dla Volta, który wejdzie do sprzedaży pod koniec tego roku na wybranych rynkach w USA.

Barack Obama za kierownicą Chevroleta Volta 1 Volt ma zasięg ponad 500 km i jest zasilany energią elektryczną. Przez pierwsze 60 km Volt jest napędzany wyłącznie elektrycznością z 16-kWh akumulatora litowo-jonowego – nie zużywa paliwa i nie emituje spalin. Po tym, jak akumulator litowo-jonowy się wyczerpie, automatycznie włącza się silnik/generator i wydłuża zasięg o ok. 500 km przy pełnym baku paliwa.

Akumulatory Volta będą składane w Brownstown Township w stanie Michigan i transportowane do zakładu montażowego w Detroit Hamtramck, gdzie zostaną wmontowane do Volta. Chevrolet ogłosił w tym tygodniu, że klienci w USA otrzymają standardową gwarancję na akumulator Volta, obejmującą okres 8 lat i przebieg 160 000 km.

Źródło: Chevrolet Poland