Cena Chevroleta Volta w USA to 41 tys. USD

Cena Chevroleta Volta w USA to 41 tys. USD04.08.2010
W dniu dzisiejszym koncern General Motors ogłosił, że w wybranych amerykańskich stanach rozpoczęto przyjmowanie zamówień od klientów na rok 2011 na Chevroleta Volta, pierwszy w tej branży pojazd z napędem elektrycznym o rozszerzonym zasięgu.

Po wprowadzeniu na rynek amerykański, Volt znajdzie się w sprzedaży na rynkach światowych, począwszy od Europy i Chin w roku 2011. W Stanach Zjednoczonych Volt dostępny będzie za kwotę 41 000 USD (33 500 USD netto z pełną, federalną ulgą podatkową wynoszącą od 0 do 7500 USD).

Cena Chevroleta Volta w USA to 41 tys. USD 1 Chevrolet jest tak przekonany o ogólnej wartości Volta, że w Stanach Zjednoczonych marka oferować będzie program jego leasingu z miesięczną ratą wynoszącą 350 USD, płatną przez 36 miesięcy. Rozpoczęcie dostaw Chevroleta Volta do klientów w następujących amerykańskich stanach: Kalifornia, Nowy Jork, Michigan, Connecticut, Teksas, New Jersey oraz Washington D.C. zaplanowano w późniejszym terminie bieżącego roku, przy czym wielkość produkcji pozostanie ograniczona.

„Chevrolet Volt będzie najlepszym samochodem w swojej klasie... bo stanowi klasę samą w sobie”, powiedział Joel Ewanick, wiceprezes ds. marketingu na rynku amerykańskim koncernu General Motors. „Żaden inny producent samochodów nie oferuje pojazdu z napędem elektrycznym nadającego się do jazdy codziennie w dowolne miejsce i o każdej porze. Wyposażenie Volta pełne będzie standardowych rozwiązań typowych dla pojazdów kosztujących o wiele więcej.”

Chevrolet Volt jest jedynym na rynku pojazdem z napędem elektrycznym, który może pracować w najróżniejszych warunkach klimatycznych i jezdnych bez ograniczeń lub obaw wynikających z rozładowania akumulatora. Pojazd cechuje całkowity zasięg ponad 500 kilometrów i zasilanie prądem elektrycznym przez cały czas. Przez pierwsze 60 kilometrów Volt zasilany jest wyłącznie energią elektryczną pochodzącą z 16-kWh akumulatora litowo-jonowego, nie korzysta przy tym z paliwa i nie emituje żadnych zanieczyszczeń. Z chwilą osiągnięcia niskiego poziomu naładowania akumulatora niezauważalnie uruchamiany jest silnik/generator rozszerzający zasięg pojazdu do następnych 450 kilometrów przy pełnym zbiorniku paliwa.

Cena Chevroleta Volta w USA to 41 tys. USD 2 W zależności od statusu podatkowego osoby zamierzające dokonać zakupu Volta mogą ubiegać się o maksymalną federalną ulgę podatkową w wysokości 7500 USD, jak również inne ewentualne stanowe i lokalne ulgi podatkowe, w zależności od miejsca zamieszkania. Klienci zamieszkujący określone stany mogą również uzyskać dostęp do tzw. pasa dla pojazdów z wieloma pasażerami (High-Occupancy Vehicle lane).

Choć standardowo Chevrolet Volt wyposażony jest w przewód zasilający na 120 volt, pozwalający jego posiadaczom na naładowanie Volta bezpośrednio ze standardowego gniazdka domowego, pierwszym 4400 osobom dokonującym zakupu Volta przysługiwać będzie bezpłatna stacja ładowania na 240 Volt, w tym montaż w domu. Te instalacje stanowią element programu opracowanego przez amerykański Departament Energii (DOE), którego celem jest założenie około 15 000 domowych stacji ładowania na 240 volt w całych Stanach Zjednoczonych.

Technologie łączące posiadaczy Volta
Jeśli chodzi o zaawansowane technologie, posiadacze Volta są w awangardzie. Chevrolet Volt 2011 zawiera standardowe elementy technologiczne gwarantujące w innowacyjny sposób łączność i rozrywkę, począwszy od standardowej nawigacji z siedmiocalowym ekranem dotykowym i zużywającym niewielkie ilości energii doskonałym systemem audio marki Bose. Volt jest pierwszym produkowanym przez koncern GM pojazdem dostępnym w Stanach Zjednoczonych oferującym pięcioletnią usługę OnStar Directions and Connections obejmującą standardowo automatyczny system kolizyjny oraz pomoc i nawigację w przypadku kradzieży pojazdu. Volt wykorzystywać będzie wiodące na rynku technologie firmy OnStar związane z bezpieczeństwem dzięki zastosowaniu mobilnej aplikacji łączącej pojazd ze smartfonem właściciela.

Cena Chevroleta Volta w USA to 41 tys. USD 3 „Chcieliśmy, aby posiadacze Volta mogli doświadczyć czegoś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyli ze strony Chevroleta, ponieważ Volt jest pojazdem zupełnie odmiennym od wszystkiego, co kiedykolwiek oferowaliśmy”, powiedział Tony DiSalle, dyrektor ds. marketingu Chevroleta Volta. „Pragniemy, aby klienci mogli w pełni cieszyć się Voltem, dlatego zapewniamy im niespotykaną dotychczas łączność z pojazdem dzięki wykorzystaniu jego aplikacji mobilnych”.

Bezprecedensowa gwarancja
Amerykańscy posiadacze Volta zyskają najlepszą w branży motoryzacyjnej gwarancję na akumulator i pojazd dostępną w przypadku pojazdu z napędem elektrycznym. Wykorzystywany w Volcie akumulator litowo-jonowy 16-kWh objęty jest wiodącą w branży, zbywalną gwarancją na osiem lat lub przebieg 100 000 mil (160 000 kilometrów).

Volt ma również szereg standardowych elementów gwarantujących bezpieczeństwo, w tym osiem poduszek powietrznych – dwustopniowe przednie, boczne, na kolana i boczne dachowe, jak również elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy StabiliTrak z kontrolą trakcji. 80 procent elementów Volta wykonano z wyjątkowo wytrzymałej stali gwarantującej dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę.

Chevrolet zapewniać będzie również pomoc dla kierowców dzięki dostępnej całą dobę telefonicznej i internetowej linii dla jego posiadaczy. Dealerzy zapewniać będą także na miejscu dedykowany serwis oraz ekspertów ds. sprzedaży będących w stanie udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania.

Źródło: GM