Niedługo zadebiutuje 5-drzwiowy Chevrolet Cruze

Niedługo zadebiutuje 5-drzwiowy Chevrolet Cruze06.09.2010
Na paryskim Salonie Motoryzacyjnym, który odbędzie się za niecały miesiąc nie może zabraknąć także premier spod znaku marki Chevrolet. Tym razem odwiedzający wystawę w stolicy Francji będą świadkami debiutu nowego Chevroleta Cruze ...

...Cruze w 5-drzwiowym wariancie hatchback, który dołączy do oferowanego dotychczas sedana. Kompaktowe autko w wersji pokazowej pojawi się na stoisku Chevroleta 30 września i będzie jedną z czterech premier marki podczas Mondial de l'automobile 2010.

Niedługo zadebiutuje 5-drzwiowy Chevrolet Cruze 1 Oto, co prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe, Wayne Brannon ma do powiedzenia na temat nowego Cruze’a: „Cruze okazuje się być prawdziwą historią sukcesu. Sprzedajemy ten model w 70 krajach na całym świecie i niedawno prześcignął on Aveo, nasz najlepiej sprzedający się samochód osobowy. Wersje hatchback odgrywają na wielu rynkach dominującą rolę. Europejski segment samochodów kompaktowych to łącznie około 4,8 miliona pojazdów, czyli ponad ¼ całego rynku, z czego wersje hatchback stanowią około 65%. Dlatego spodziewamy się zwiększenia sprzedaży w szeregu regionów, a jednocześnie wysyłamy sygnał, że Chevrolet stał się poważnym graczem w najważniejszych segmentach w Europie”.

Cruze w wariancie sedan zadebiutował na rynku w zeszłym roku i od tego czasu nieźle sobie radzi na rynku, zwłaszcza w Danii, Niemczech, Szwajcarii, we Włoszech, w Hiszpanii, Portugalii i Wielkiej Brytanii, gdzie jego sprzedaż wykroczyła poza plany Chevroleta. Cruze otrzymał także pięć gwiazdek w testach bezpieczeństwa NCAP. Został również laureatem tytułu AUTOBEST 2010, który przyznaje jury składające się z czołowych dziennikarzy motoryzacyjnych z Europy Środkowej i Wschodniej.

Niedługo zadebiutuje 5-drzwiowy Chevrolet Cruze 2 Cruze w wersji hatchback wyróżnia się opadającą linią tylnej części dachu i krótkimi zwisami przednimi i tylnymi. Zastosowano w nim system integralnej ramy-nadwozia (BFI), uzupełniony o precyzyjne zestrojenie elementów układu jezdnego, System ten wpływa pozytywnie na stabilność i solidność konstrukcji pojazdu.

Pojemność bagażowa Cruze’a w wersji hatchback to prawie 400 litrów, by w pełni skorzystać z możliwości ładunkowym można złożyć oparcie tylnej kanapy dzielone w stosunku 60/40.

Pięciodrzwiowy Chevrolet Cruze pojawi się w europejskich salonach sprzedaży w połowie przyszłego roku. Cennik poznamy tuż przed premierą.

Źródło: Chevrolet, opr. BM