Konsumenci nagrodzili Chevroleta Sparka

Konsumenci nagrodzili Chevroleta Sparka17.11.2010
Chevrolet Spark zdobył I miejsce w kategorii "samochody segmentu A" w 6. edycji programu Laur Konsumenta 2010. Laur Konsumenta to prowadzony już od 5 lat największy i najbardziej popularny program konsumencki w Polsce.

To ważne wyróżnienie przyznawane jest przez samych klientów, którzy wybierają najlepsze marki i ich produkty m.in. za pomocą badań ankietowych oraz głosowania czytelników „Rzeczy o Biznesie”, dodatku do dziennika „Rzeczpospolita”.

Jest to kolejne już wyróżnienie dla Chevroleta Sparka. Ten nowy miejski model Chevroleta został również doceniony przez studentów, którzy przyznali mu nagrodę Studenckiego Produktu Roku. Spark zwyciężył także w VII Superteście Ekonomii, organizowanym przez Auto Klub Dziennikarzy Polskich. Sprawdzian odbył się 26 czerwca 2010 roku na trasie liczącej około 330 km z Warszawy do Poznania, na której Spark spalił średnio 5.16 l/100 km, co dało mu 1. miejsce w klasyfikacji samochodów benzynowych.

Chevrolet Spark pojawił się w polskich salonach w kwietniu 2010 roku. Klienci Sparka mają do wyboru jeden z dwóch silników benzynowych o pojemności skokowej 1,0 i 1,2 litra. Oba silniki są montowane z pięciobiegową manualną skrzynią biegów. Spark zużywa tylko 5,1 litra paliwa na 100 km i emituje 119 g/km CO2.

Źródło: Chevrolet