Chevrolet Cruze otrzymał tytuł TOP SAFETY PICK 201

Chevrolet Cruze otrzymał tytuł TOP SAFETY PICK 20122.12.2010
Chevrolet Cruze 2011 otrzymał najwyższą możliwą ocenę "dobrą" w testach zderzeniowych czołowych, bocznych, tylnych i dachowania, przeprowadzonych przez amerykański Insurance Institute for Highway Safety (Instytut Ubezpieczeniowy Bezpieczeństwa Drogowego)...

..., który przyznał Cruze’owi tytuł Top Safety Pick 2011.

Nowy Cruze został od początku tak skonstruowany, aby spełniał najwyższe standardy bezpieczeństwa, powiedział prezes IIHS Adrian Lund. Tytuł Top Safety Pick oznacza, że nabywcy Cruzów będą wiedzieć, iż kupują samochód posiadający najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, chroniące w większości zwykle zdarzających się wypadków. {AAPIT} Wprowadzony do sprzedaży na amerykańskim rynku, Cruze 2011 oferuje w standardzie więcej elementów bezpieczeństwa niż jakikolwiek inny samochód w tej klasie i świadczy o zaangażowaniu Chevroleta w zapewnienie bezpieczeństwa – przed, w trakcie oraz po zderzeniu.

Przyznana przez IIHS nagroda Top Safety Pick potwierdza dotychczasowe bardzo dobre globalne wyniki Cruze`a w zakresie bezpieczeństwa, powiedział Chris Perry, wiceprezes Chevroleta ds. marketingu. Cruze daje taki poziom komfortu, jakości i bezpieczeństwa, jakiego klienci spodziewają się w większych samochodach z wyższych segmentów.

Wcześniej ten dostępny na całym świecie kompaktowy sedan otrzymał maksymalne pięć gwiazdek w europejskich testach bezpieczeństwa EuroNCAP, uzyskując najwyższy dotychczasowy wynik w testach zderzeń czołowych i bocznych w historii tej organizacji. Chevrolet Cruze w testach EuroNCAP zdobył 79 na 100 możliwych do uzyskania punktów, co czyni z niego jeden z najbezpieczniejszych modeli w klasie samochodów osobowych.

Wyniki w zakresie bezpieczeństwa Cruze’a zostały także potwierdzone uzyskaniem najlepszych w swojej klasie pięciu gwiazdek za bezpieczeństwo w testach Australasian New Car Assessment Program (ANCAP) przeprowadzanych w Australii oraz w testach Chinese New Car Assessment Program (C-NCAP) przeprowadzanych w Chinach.

Źródło: Chevrolet