Premiera Chevroletów Sonic na rynku amerykańskim

Premiera Chevroletów Sonic na rynku amerykańskim12.01.2011
Chevrolet zaprezentował podczas NAIAS w Detroit model Sonic 2012, czyli amerykańską wersję Aveo. Sonic oferowany jest w dwóch wersjach nadwoziowych: jako czterodrzwiowy sedan i w sportowym wariancie pięciodrzwiowym.

Różnią się one dość znacznie wyglądem – wersja pięciodrzwiowa ma zwarty, dwubryłowy kształt o agresywnych liniach, a sedan ma profil charakterystyczny dla pojazdów tego typu, o bardziej stonowanym charakterze. Na pierwszy rzut oka wariant pięciodrzwiowy wygląda, jak samochód trójdrzwiowy, ponieważ klamki tylnych drzwi dyskretnie ulokowano w okolicy słupków C.

Pod maską Sonica znajduje się silnik turbo Ecotec 1,4 l o mocy 138 KM i maksymalnym momencie obrotowym 200 Nm (dostępnym w zakresie 1850 – 4900 obr./min.) współpracujący z 6-biegową przekładnią manualną. Sonic może także zostać wyposażony w jednostkę Ecotec o pojemności 1,8 litra, mocy 135 KM i maksymalnym momencie obrotowym 167 Nm, występujący w towarzystwie 5-biegowej skrzyni manualnej lub 6-biegowego automatu. Obie jednostki napędowe pochodzą z nowego Chevroleta Cruze’a.

Produkcja modelu rozpocznie się w tym roku.


Źródło: Chevrolet, opracowanie: BM